Archiwum:Numeracja wagonów PKP (1975)

Z Enkol
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.
Numeracja wagonów PKP (1975)
Tytuł teczki Numeracja i podstawowe charakterystyki wagonów osobowych i towarowych PKP oraz ujednolicone międzynarodowe oznakowanie kontenerów
Data początkowa 1975
Data końcowa 1975
Sygnatura teczki AT-00066
Słowa kluczowe Przepisy, Numeracja, Wagony

Numeracja i podstawowe charakterystyki wagonów osobowych i towarowych PKP oraz ujednolicone międzynarodowe oznakowanie kontenerów - broszura opracowana przez inż. Leona Podhajeckiego, wydana przez Zarząd Wagonów Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Poznaniu w marcu 1975 roku.

Publikacja została wydana przede wszystkim z myślą o pracownikach służb wykonawczej, ruchu, handlu i wagonowej i zawiera obok spisu zasad numeracji i oznaczeń wagonów również szereg innych informacji. Podano np. numeracją Zakładów, Wagonowni i ich oddziałów. Podano również standardowe cykle przeglądowo-naprawcze dla wagonów.

Broszura wydana została na papierze niskiej jakości, zaś sam druk jak i oprawa zostały wykonane dość niestarannie, co widać szczególnie na przykładzie Stron 8-9 gdzie fragment nagłówka tabeli na stronie 8 znalazł się po za arkuszem.

Informacja: w celu powiększenia skanu tak, aby był czytelny, wystarczy najechać na wybrany obrazek kursorem myszy. Jeśli uzyskane w ten sposób powiększenie jest za duże należy przełączyć przeglądarkę w tryb pełnoekranowy naciskając klawisz funkcyjny F11 lub odpowiednio zmniejszyć obraz korzystając z kombinacji klawiszy CTRL-.


Materiał archiwalny