Biblioteka:Katalog artykułów prasowych: Różnice pomiędzy wersjami

Z Enkol
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m (dr red)
m (Paweł Niemczuk przeniósł stronę Bilbioteka:Katalog artykułów prasowych do Biblioteka:Katalog artykułów prasowych: niewłaściwa nazwa)
(Brak różnic)

Wersja z 01:25, 7 maj 2019

Uwaga: linki do wyszukiwarki oraz do formularza do dodawania wpisów do katalogu znajdują się też na dole strony głównej Enkolu!

O co w ogóle chodzi??

Wiele razy pracując nad jakimś artykułem na Wikipedii, czy Enkolu nie mogłem przypomnieć sobie, gdzie już widziałem potrzebny mi w tym momencie artykuł. Widziałem, ale zapomniałem, gdzie. Koniec, kropka. No i masz babo placek - szukaj sobie w stercie "Światów Kolei". A może to nie był "Świat Kolei", a raczej "Stalowe Szlaki"?? Zgroza. Pół dnia zmarnowane na grzebanie w stertach papieru. Albo i więcej. Ok. Z czasem zacząłem robić notatki. Ale przecież nie noszę wszystkich notatników cały czas ze sobą! Poza tym one też czasem wsiąkają! Dlatego postanowiłem wykorzystać Enkol jako zawsze dostępny i łatwy do przeszukiwania notatnik z informacjami o tym, gdzie dany artykuł znajdę. Zacząłem wpisywać dane. Jak na razie udało mi się wpisać informacje o nieco ponad 60 artykułach. No i w tym momencie pomyślałem: "Ale, po pierwsze, to się może przydać innym kolejomaniakom i tramwajomaniakom!". A po drugie: "A może będzie im się chciało też czasem coś dopisać?". No i tak oto powstał ten katalog.

Czytasz właśnie "Świat Kolei"? A może "Stalowe Szlaki"?? "Koleje Małe i Duże"?? Albo jeszcze jakieś inne czasopismo? Dopisz artykuł do katalogu! Już nigdy nie będziesz marnować czasu na jego odszukiwanie! Katalog Ci pomoże! Ale najpierw Ty pomóż ten katalog zbudować!

Czym jest ten katalog?

Katalog jest (a w zasadzie - będzie) spisem artykułów o tematyce "kolejowej" i "tramwajowej" opublikowanych w prasie hobbystycznej i fachowej. Obejmuje on następujące informacje:

  • Tytuł artykułu
  • Tytuł czasopisma, w którym został opublikowany
  • Nazwisko autora lub nazwiska autorów
  • Numer czasopisma i rok jego wydania
  • Numery stron, na których dany artykuł został opublikowany

Jakie funkcje ma katalog?

Katalog ma dwie funkcje:

  • Wyszukiwarkę artykułów. Ma ona postać formularza, do którego wpisujemy np. tytuł interesującego nas artykułu lub nazwisko jego autora
  • Prosty i intuicyjny formularz służący do dodawania wpisów do katalogu

Kto może korzystać z wyszukiwarki?

Każdy!

Kto może dodać wpis do katalogu?

Każdy! Nie trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem Enkolu by dodawać do katalogu informacje o artykułach.

Co zrobić aby przeszukać katalog?

Co zrobić aby dodać do katalogu informacje o artykule?

Masz uwagi lub propozycje?