Enkol:Informacje prawne

Z Enkol
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Do kogo należy serwis Enkol?

Internetowa Encyklopedia Kolejnictwa Enkol.pl (zwana dalej serwisem) powstała z inicjatywy nieformalnej grupy pasjonatów kolejnictwa i nie reprezentuje poglądów ani interesów żadnej firmy, organizacji, instytucji czy osoby prywatnej.

Serwer, na którym znajduje się serwis jest opłacany przez osobę prywatną z jej prywatnych środków.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu jest co do zasady wolna (chyba, że w treści artykułu lub w opisie pliku wyraźnie oznaczono zastrzeżenia dotyczące praw autorskich), co oznacza nie tylko, że jest bezpłatna, lecz także, że jej treść może być dowolnie kopiowana i modyfikowana przez każdego. Serwis Enkol.pl działa w oparciu o oprogramowanie MediaWiki, co oznacza, że każdy, kto ma dostęp do Internetu, może go edytować, dodając do niego nowe treści lub korygując błędy w starych poprzez proste kliknięcie na zakładkę "edytuj" i pisanie w sposób przypominający działanie prostego edytora tekstu.

Treść serwisu (o ile wyraźnie nie zaznaczono) jest co do zasady udostępniana w oparciu o licencję CC-BY-SA 3.0. Udziela się zezwolenia do kopiowania, rozpowszechniania lub modyfikacji treści artykułów zamieszonych w serwisie Enkol.pl zgodnie z zasadami Licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported lub dowolnej późniejszej opublikowanej przez Creative Commons. W uzasadnionych przypadkach oraz na zasadach określonych w informacji dotyczącej zasad zamieszczania w serwisie materiałów chronionych prawem autorskim dopuszczalne jest publikowanie treści