Szablon:Artykuł na medal

Z Enkol
Wersja z dnia 19:40, 4 paź 2017 autorstwa Paweł Niemczuk (dyskusja | edycje) (drobne techniczne)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gkw-mapa-1975.png

Służbowy Rozkład Jazdy Pociągów Pasażerskich i Towarowych Zeszyt IV-41 dla linii Górnośląskich Kolei Dojazdowych ważny od 1 czerwca 1975 r.

Niniejszy materiał nie jest artykułem encyklopedycznym - jest zasobem archiwalnym wraz z opisem i wyjaśnieniami pozwalającymi zobrazować sobie, jak w tamtym czasie wyglądał ruch na sieci Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Poniżej zamieszczamy fragment:

Między Gliwicami Trynkiem i Rudami uruchamiano 6 par pociągów w dni robocze oraz 4 pary w dni wolne. Poza tym rozkład jazdy przewidywał 1 parę na osobne zarządzenie i 1 parę w okresie od 15 VI do 30 X 1975.

Wakacje 1975 były tym okresem, kiedy między przystankiem Bytom Wąsk. i Miasteczkiem Śl. Wąsk. uruchomiono przewozy turystyczne. W zeszycie przewidziano strony na rozkład jazdy, jednak prawdopodobnie do momentu oddania do druku nie podjęto decyzji o uruchamianiu tych pociągów, stąd brak samego rozkładu jazdy. Z "Kolei Wąskotorowych na Górnym Śląsku" K. Soidy wiadomo, że pociągi odjeżdżały z Bytomia Wąsk. o 07:50, 10:55 i 16:50.


Czytaj całość i oceń | Archiwum | Zgłoś kandydaturę