Edytujesz Archiwum:Służbowy Rozkład Jazdy Górnośląskich Kolei Wąskotorowych (1946)

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Edycja może zostać wycofana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 177: Linia 177:
 
|}
 
|}
  
Pierwsza strona rozkładu jazdy zawiera informacje o ostrzeżeniach stałych, których lista rozpoczyna się od informacji, że: ''Największa dozwolona szybkość na wszystkich liniach to 15 km/godz''. W 1946 roku obowiązywały 4 ograniczenia, wszystkie z uwagi na ''podkopy górnicze'':
+
Początkowe strony rozkładu jazdy zawierają informacje o ostrzeżeniach stałych i dopuszczalnych obciążeniach parowozów. Wymieniono tam serie T37, T38, T39 i T40.
* do 5 km/h na szlakach Nowy Bytom Wawel i Wawel - Poremba,
 
* do 10 km/h na szlakach Pole Północne - Maciejkowice i Maciejkowice - Bytków.
 
 
 
Kolejne 2 strony to tabela dopuszczalnych obciążeń parowozów z podziałem na serie T37, T38, T39 i T40 oraz kierunki (N - nieparzysty, P - parzysty). Najmniejsze z nich, do 140 ton obowiązywało dla parowozów T37 i T38 na szlaku:
 
* Nowy Bytom - Wawel (P),
 
największe zaś, do 720 ton dla parowozów T39 i T40 na szlakach lub fragmentach szlaków:
 
* Biskupice - Kopalnia Szczęście Ludwika (N),
 
* Maciejów - Gliwice (N),
 
* Poremba - Kopalnia Guido (N),
 
* Kopalnia Guido - Kopalnia Makoszowy (N),
 
* Bytom Bgr - Bytom Przeładownia (NP),
 
* Bytom Przeładownia - Rozbark (N).
 
  
 
Rozkład jazdy z 1946 roku zawiera informacje o rejonach przewozów, jednak bez przedstawienia podziału na nie, przyjęto więc ten obowiązujący w roku 1948. Szczegóły uwzględniono na schemacie dołączonym do artykułu.
 
Rozkład jazdy z 1946 roku zawiera informacje o rejonach przewozów, jednak bez przedstawienia podziału na nie, przyjęto więc ten obowiązujący w roku 1948. Szczegóły uwzględniono na schemacie dołączonym do artykułu.

Wkład na Enkol jest udostępniany na licencji Creative Commons – za uznaniem autora, na tych samych zasadach (szczegóły w Enkol:Prawa autorskie). Jeśli nie chcesz, żeby Twój tekst był dowolnie zmieniany przez każdego i rozpowszechniany bez ograniczeń, nie umieszczaj go tutaj.
Zapisując swoją edycję, oświadczasz, że ten tekst jest Twoim dziełem lub pochodzi z materiałów dostępnych na warunkach domeny publicznej lub kompatybilnych. PROSZĘ NIE WPROWADZAĆ MATERIAŁÓW CHRONIONYCH PRAWEM AUTORSKIM BEZ POZWOLENIA WŁAŚCICIELA!

Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)