Piosenki o tematyce kolejowej: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
m (lit.) |
(→Spis polskich piosenek o kolei: linki i opisy) |
||
| Linia 6: | Linia 6: | ||
! Wykonawca !! Tytuł !! Słowa !! Muzyka | ! Wykonawca !! Tytuł !! Słowa !! Muzyka | ||
|- | |- | ||
| − | | Apteka || Wiesz rozumiesz | + | | Apteka || Wiesz rozumiesz || Jędrzej Kodymowski || |
|- | |- | ||
| − | | Banda i Wanda || Mamy czas || | + | | Banda i Wanda || [https://www.tekstowo.pl/piosenka,wanda_i_banda_1,mamy_czas.html Mamy czas] || Jacek Cygan || Banda i Wanda |
|- | |- | ||
| − | | Czerwony Tulipan || Stukot kół || | + | | Czerwony Tulipan || [https://www.tekstowo.pl/piosenka,czerwony_tulipan,stukot_kol.html Stukot kół] || Jerzy Ignaciuk || |
|- | |- | ||
| DJ Klubbingman || Ride On a White Train || || | | DJ Klubbingman || Ride On a White Train || || | ||
Wersja z 21:49, 21 lip 2019
Kolej stanowi nie tylko ważną gałąź przemysłu, ale jest też dość ciekawym zjawiskiem społecznym. Wszak kolej daje możliwość podróży, zaś klasyczny układ siedzeń tworzy naturalne miejsce do spotkań i rozmów. Właśnie dlatego o kolei powstało wiele piosenek, w wielu piosenkach kolej stanowi tło do fabuły lub występuje jako tło teledysku.
Spis polskich piosenek o kolei
| Wykonawca | Tytuł | Słowa | Muzyka |
|---|---|---|---|
| Apteka | Wiesz rozumiesz | Jędrzej Kodymowski | |
| Banda i Wanda | Mamy czas | Jacek Cygan | Banda i Wanda |
| Czerwony Tulipan | Stukot kół | Jerzy Ignaciuk | |
| DJ Klubbingman | Ride On a White Train | ||
| Marek Grechuta | Historia pewnej podróży | ||
| Hetman | Pociąg | ||
| Majka Jeżowska | Kolejowy flirt | ||
| Jacek Kaczmarski | Ballada o poczekalni | ||
| Mikroklimat | Na stacji w Piasecznie | ||
| Wojciech Młynarski | Niedziela na głównym | ||
| Perfekt | Lokomotywa z ogłoszenia | ||
| Renata Przemyk | Odjazd | ||
| Maryla Rodowicz | Wsiąść do pociągu byle jakiego | ||
| Ryszard Rynkowski | Jedzie pociąg z daleka | ||
| Skaldowie | Hymn kolejarzy wąskotorowych | ||
| Stare Dobre Małżeństwo | Biała Lokomotywa | Edward Stachura | Krzysztof Myszkowski |
| Stare Dobre Małżeństwo | Bieszczadzki Odjazd | ||
| Stare Dobre Małżeństwo | Pociągi parowe | Adam Ziemianin | Krzysztof Myszkowski |
| Strajk | PKP życzy miłej podróży | ||
| Trzy Korony | Kronika Podróży | Janusz Kondratowicz | Krzysztof Klenczon |
| Wały Jagiellońskie | Klechda o dobrym pociągu | ||
| Wały Jagiellońskie | Wars Wita | ||
| Ztworki | PKP Train |