Piosenki o tematyce kolejowej: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| (Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika) | |||
| Linia 48: | Linia 48: | ||
| Strajk || [https://www.tekstowo.pl/piosenka,strajk,pkp.html PKP życzy miłej podróży] || || | | Strajk || [https://www.tekstowo.pl/piosenka,strajk,pkp.html PKP życzy miłej podróży] || || | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | | Syndrom Paryski || Sygnały końca pociągu || |
|- | |- | ||
| Trzy Korony || [https://www.tekstowo.pl/piosenka,trzy_korony,kronika_podrozy__czyli_ciuchcia_w_nieznane.html Kronika Podróży] || Janusz Kondratowicz || Krzysztof Klenczon | | Trzy Korony || [https://www.tekstowo.pl/piosenka,trzy_korony,kronika_podrozy__czyli_ciuchcia_w_nieznane.html Kronika Podróży] || Janusz Kondratowicz || Krzysztof Klenczon | ||
Aktualna wersja na dzień 11:12, 24 sty 2022
Kolej stanowi nie tylko ważną gałąź przemysłu, ale jest też dość ciekawym zjawiskiem społecznym. Wszak kolej daje możliwość podróży, zaś klasyczny układ siedzeń tworzy naturalne miejsce do spotkań i rozmów. Właśnie dlatego o kolei powstało wiele piosenek, w wielu piosenkach kolej stanowi tło do fabuły lub występuje jako tło teledysku.
Spis polskich piosenek o kolei[edytuj]
| Wykonawca | Tytuł | Słowa | Muzyka |
|---|---|---|---|
| Apteka | Wiesz rozumiesz | Jędrzej Kodymowski | |
| Banda i Wanda | Mamy czas | Jacek Cygan | Banda i Wanda |
| Burek! Dobry pies | PKP | ||
| Czerwony Tulipan | Stukot kół | Jerzy Ignaciuk | |
| Marek Grechuta | Historia pewnej podróży | Marek Grechuta | Marek Grechuta |
| Hetman | Pociąg | ||
| Majka Jeżowska | Kolejowy flirt | Marek Dutkiewicz | Majka Jeżowska |
| Jacek Kaczmarski | Poczekalnia | Jacek Kaczmarski | Jacek Kaczmarski |
| Mikroklimat | Na stacji w Piasecznie | ||
| Wojciech Młynarski | Niedziela na głównym | ||
| Perfekt | Lokomotywa z ogłoszenia | ||
| Pudelsi | Konduktorka PKP | Maciej Maleńczuk, Piotr Dariusz Adamczyk, Andrzej Bieniasz | Maciej Maleńczuk, Piotr Dariusz Adamczyk, Andrzej Bieniasz |
| Recydywa | PKP | Andrzej Mogielnicki | Andrzej Pluszcz, Ireneusz Nowacki, Krzysztof Mandziara |
| Renata Przemyk | Odjazd | ||
| Maryla Rodowicz | Wsiąść do pociągu byle jakiego | ||
| Ryszard Rynkowski | Jedzie pociąg z daleka | ||
| Skaldowie | Hymn kolejarzy wąskotorowych | ||
| Stare Dobre Małżeństwo | Biała Lokomotywa | Edward Stachura | Krzysztof Myszkowski |
| Stare Dobre Małżeństwo | Bieszczadzki Odjazd | ||
| Stare Dobre Małżeństwo | Pociągi parowe | Adam Ziemianin | Krzysztof Myszkowski |
| Strajk | PKP życzy miłej podróży | ||
| Syndrom Paryski | Sygnały końca pociągu | ||
| Trzy Korony | Kronika Podróży | Janusz Kondratowicz | Krzysztof Klenczon |
| Wały Jagiellońskie | Klechda o dobrym pociągu | ||
| Wały Jagiellońskie | Wars Wita | ||
| Ztworki | PKP Train |
Spis obcojęzycznych piosenek o kolei[edytuj]
| Wykonawca | Tytuł | Słowa | Muzyka |
|---|---|---|---|
| DJ Klubbingman | Ride On a White Train |