Piosenki o tematyce kolejowej: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
(nie polskie osobno) |
|||
| Linia 12: | Linia 12: | ||
| Czerwony Tulipan || [https://www.tekstowo.pl/piosenka,czerwony_tulipan,stukot_kol.html Stukot kół] || Jerzy Ignaciuk || | | Czerwony Tulipan || [https://www.tekstowo.pl/piosenka,czerwony_tulipan,stukot_kol.html Stukot kół] || Jerzy Ignaciuk || | ||
|- | |- | ||
| − | | Marek Grechuta || Historia pewnej podróży || | + | | Marek Grechuta || [https://www.tekstowo.pl/piosenka,marek_grechuta,historia_pewnej_podrozy.html Historia pewnej podróży] || Marek Grechuta || Marek Grechuta |
|- | |- | ||
| Hetman || Pociąg || || | | Hetman || Pociąg || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Majka Jeżowska || Kolejowy flirt || | + | | Majka Jeżowska || [https://www.tekstowo.pl/piosenka,majka_jezowska,kolejowy_flirt.html Kolejowy flirt] || Marek Dutkiewicz || Majka Jeżowska |
|- | |- | ||
| − | | Jacek Kaczmarski || | + | | Jacek Kaczmarski || [https://www.tekstowo.pl/piosenka,jacek_kaczmarski,poczekalnia_1.html Poczekalnia] || Jacek Kaczmarski || Jacek Kaczmarski |
|- | |- | ||
| Mikroklimat || Na stacji w Piasecznie || || | | Mikroklimat || Na stacji w Piasecznie || || | ||
| Linia 48: | Linia 48: | ||
| Wały Jagiellońskie || Wars Wita || || | | Wały Jagiellońskie || Wars Wita || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Ztworki || PKP Train || || | + | | Ztworki || [https://www.tekstowo.pl/piosenka,ztvorki,pkp_train.html PKP Train] || || |
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Wersja z 22:14, 21 lip 2019
Kolej stanowi nie tylko ważną gałąź przemysłu, ale jest też dość ciekawym zjawiskiem społecznym. Wszak kolej daje możliwość podróży, zaś klasyczny układ siedzeń tworzy naturalne miejsce do spotkań i rozmów. Właśnie dlatego o kolei powstało wiele piosenek, w wielu piosenkach kolej stanowi tło do fabuły lub występuje jako tło teledysku.
Spis polskich piosenek o kolei
| Wykonawca | Tytuł | Słowa | Muzyka |
|---|---|---|---|
| Apteka | Wiesz rozumiesz | Jędrzej Kodymowski | |
| Banda i Wanda | Mamy czas | Jacek Cygan | Banda i Wanda |
| Czerwony Tulipan | Stukot kół | Jerzy Ignaciuk | |
| Marek Grechuta | Historia pewnej podróży | Marek Grechuta | Marek Grechuta |
| Hetman | Pociąg | ||
| Majka Jeżowska | Kolejowy flirt | Marek Dutkiewicz | Majka Jeżowska |
| Jacek Kaczmarski | Poczekalnia | Jacek Kaczmarski | Jacek Kaczmarski |
| Mikroklimat | Na stacji w Piasecznie | ||
| Wojciech Młynarski | Niedziela na głównym | ||
| Perfekt | Lokomotywa z ogłoszenia | ||
| Renata Przemyk | Odjazd | ||
| Maryla Rodowicz | Wsiąść do pociągu byle jakiego | ||
| Ryszard Rynkowski | Jedzie pociąg z daleka | ||
| Skaldowie | Hymn kolejarzy wąskotorowych | ||
| Stare Dobre Małżeństwo | Biała Lokomotywa | Edward Stachura | Krzysztof Myszkowski |
| Stare Dobre Małżeństwo | Bieszczadzki Odjazd | ||
| Stare Dobre Małżeństwo | Pociągi parowe | Adam Ziemianin | Krzysztof Myszkowski |
| Strajk | PKP życzy miłej podróży | ||
| Trzy Korony | Kronika Podróży | Janusz Kondratowicz | Krzysztof Klenczon |
| Wały Jagiellońskie | Klechda o dobrym pociągu | ||
| Wały Jagiellońskie | Wars Wita | ||
| Ztworki | PKP Train |
Spis obcojęzycznych piosenek o kolei
| Wykonawca | Tytuł | Słowa | Muzyka |
|---|---|---|---|
| DJ Klubbingman | Ride On a White Train |