Edytujesz Archiwum:Dodatki do Służbowego Rozkładu Jazdy GKW (1981)

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Edycja może zostać wycofana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Dod-do-srjp-gkw-1981-001.jpg|thumb|right|370px]]
 
{{Teczka w archiwum
 
|Tytuł teczki=Dodatki do Służbowego Rozkładu Jazdy Górnośląskich Kolei Wąskotorowych z roku 1981 wraz z materiałami dodatkowymi
 
|Data początkowa=1981
 
|Data końcowa=1989
 
|Sygnatura teczki=AT-00092
 
|Słowa kluczowe=dodatek do służbowego rozkładu jazdy, służbowy rozkład jazdy, Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
 
}}
 
 
= Wprowadzenie =
 
= Wprowadzenie =
  
Linia 34: Linia 26:
 
* Najmniejszy wykazany promień łuku, wynoszący 25 m znajdował się między Bytkowem a torami zdawczo-odbiorczymi Haldex Michał.
 
* Najmniejszy wykazany promień łuku, wynoszący 25 m znajdował się między Bytkowem a torami zdawczo-odbiorczymi Haldex Michał.
 
* Największe pochylenie na długości mniejszej niż 100 m, które wynosiło 44‰ znajdowało się w kierunku nieparzystym między Witczakiem i Bytomiem Rozbarkiem.
 
* Największe pochylenie na długości mniejszej niż 100 m, które wynosiło 44‰ znajdowało się w kierunku nieparzystym między Witczakiem i Bytomiem Rozbarkiem.
 
W 1981 roku sieć GKW podzielona była na 4 rejony przewozów:
 
# Maciejkowice
 
# Bytom Karb Wąsk.
 
# Poręba Wąsk.
 
# Rudy
 
Względem roku 1975 (kiedy wydano poprzedni, znany rozkład jazdy) zlikwidowano rejon w Reptach, włączając jego obszar do rejonu Bytom Karb Wąsk. Jednocześnie skorygowano granicę między rejonami Maciejkowice i Bytom Karb Wąsk., powiększając obszar WRS Maciejkowice.
 
 
{{clear}}
 
{{clear}}
 
---------
 
---------
Linia 135: Linia 120:
 
= Dodatkowe dokumenty =
 
= Dodatkowe dokumenty =
  
Integralną częścią dodatku do rozkładu jazdy jest schemat sieci GKW zamieszczony na górze niniejszego artykułu. Pochodzi on z drugiego egzemplarza ''Dodatku''. Ponadto, pomiędzy kartkami dwóch z trzech egzemplarzy zachowały się notatki sporządzone m. in. na odwrotach różnych formularzy stosowanych na kolei. Jednym z nich jest pusty wykaz zdawczy, a dwa kolejne to wypełnione raporty z jazdy z 1989 roku dotyczące pociągów gospodarczych z Warsztatów do Maciejkowic. Poza tym, dawny użytkownik dodatku na niewielkim kawałku papieru zanotował kilka numerów telefonów, w tym telefon domowy ówczesnego zawiadowcy
+
Integralną częścią dodatku do rozkładu jazdy jest schemat sieci GKW zamieszczony na górze niniejszego artykułu. Pochodzi on z drugiego egzemplarza ''Dodatku''. Ponadto, pomiędzy kartkami dwóch z trzech egzemplarzy zachowały się notatki sporządzone m. in. na odwrotach różnych formularzy stosowanych na kole. Jednym z nich jest pusty wykaz zdawczy, a dwa kolejne to wypełnione raporty z jazdy z 1989 roku dotyczące pociągów gospodarczych z Warsztatów do Maciejkowic. Poza tym, dawny użytkownik dodatku na niewielkim kawałku papieru zanotował kilka numerów telefonów, w tym telefon domowy ówczesnego naczelnika Zarządu Kolei Dojazdowych w Bytomiu.
.
 
  
  
Linia 163: Linia 147:
 
</hovergallery>
 
</hovergallery>
  
 
+
[[Kategoria:Teczki do opracowania]]
Poniżej zamieszczamy link do pełnego skanu tego egzemplarza. Jego treść jest identyczna z treścią dokumentu publikowanego powyżej. Nie jest jednak opatrzony opisem merytorycznym.
 
 
 
[[Archiwum:Dodatki do Służbowego Rozkładu Jazdy GKW (1981)/2|'''Link do skanu trzeciego egzemplarza''']]
 
 
 
[[Kategoria:Teczki w archiwum]]
 
[[Kategoria:Rozkłady jazdy, wykazy ostrzeżeń stałych i odległości taryfowych]]
 
[[Kategoria:Górnośląskie Koleje Wąskotorowe]]
 

Wkład na Enkol jest udostępniany na licencji Creative Commons – za uznaniem autora, na tych samych zasadach (szczegóły w Enkol:Prawa autorskie). Jeśli nie chcesz, żeby Twój tekst był dowolnie zmieniany przez każdego i rozpowszechniany bez ograniczeń, nie umieszczaj go tutaj.
Zapisując swoją edycję, oświadczasz, że ten tekst jest Twoim dziełem lub pochodzi z materiałów dostępnych na warunkach domeny publicznej lub kompatybilnych. PROSZĘ NIE WPROWADZAĆ MATERIAŁÓW CHRONIONYCH PRAWEM AUTORSKIM BEZ POZWOLENIA WŁAŚCICIELA!

Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: