Archiwum:Numeracja wagonów PKP (1975)

Z Enkol
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Numeracja wagonów PKP (1975)
Tytuł teczki Numeracja i podstawowe charakterystyki wagonów osobowych i towarowych PKP oraz ujednolicone międzynarodowe oznakowanie kontenerów
Data początkowa 1975
Data końcowa 1975
Sygnatura teczki AT-00066
Słowa kluczowe Przepisy, Numeracja, Wagony

Numeracja i podstawowe charakterystyki wagonów osobowych i towarowych PKP oraz ujednolicone międzynarodowe oznakowanie kontenerów - broszura opracowana przez inż. Leona Podhajeckiego, wydana przez Zarząd Wagonów Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Poznaniu w marcu 1975 roku.

Publikacja została wydana przede wszystkim z myślą o pracownikach służb wykonawczej, ruchu, handlu i wagonowej i zawiera obok spisu zasad numeracji i oznaczeń wagonów również szereg innych informacji. Podano np. numeracją Zakładów, Wagonowni i ich oddziałów. Podano również standardowe cykle przeglądowo-naprawcze dla wagonów.

Broszura wydana została na papierze niskiej jakości, zaś sam druk jak i oprawa zostały wykonane dość niestarannie, co widać szczególnie na przykładzie Stron 8-9 gdzie fragment nagłówka tabeli na stronie 8 znalazł się po za arkuszem.

Informacja: w celu powiększenia skanu tak, aby był czytelny, wystarczy najechać na wybrany obrazek kursorem myszy. Jeśli uzyskane w ten sposób powiększenie jest za duże należy przełączyć przeglądarkę w tryb pełnoekranowy naciskając klawisz funkcyjny F11 lub odpowiednio zmniejszyć obraz korzystając z kombinacji klawiszy CTRL-.


Materiał archiwalny[edytuj]