Archiwum:Zdjęcia pociągu na szlaku Białowieża Pałac - Białowieża Towarowa

Z Enkol
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zdjęcia pociągu na szlaku Białowieża Pałac - Białowieża Towarowa
Tytuł teczki Zdjęcia pociągu pasażerskiego zmierzającego z Białowieży Towarowej do Białowieży Pałac
Data początkowa 1980
Data końcowa 1989
Sygnatura teczki AT-00087
Słowa kluczowe Białowieża, Białowieża Towarowa, Białowieża Pałac, SU45, 120A, zdjęcia archiwalne, archiwalne fotografie

Zdjęcia pociągu pasażerskiego zmierzającego z Białowieży Towarowej do Białowieży Pałac, lata 80. XX wieku. Zdjęcia zostały wykonane z terenu posesji ich Autora najprawdopodobniej aparatem Smiena.

  • Pierwsze zdjęcie przedstawia pociąg pasażerski złożony z lokomotyw serii SU45 oraz trzech wagonów typu 120A na szlaku pomiędzy stacjami Białowieża Towarowa a Białowieża Pałac. W wypadku tego zdjęcia nie wiadomo, w którym kierunku zmierza. Na odcinku Białowieża Pałac - Białowieża Towarowa składy były prowadzone wagonami na przód. Na pierwszym planie rzeka Narewka, w tle za pociągiem zabudowania wsi Podolany. Zdjęcie z pewnością zostało wykonane nieco wcześniej niż dwa pierwsze zdjęcia - na kliszy znajduje się bezpośrednio przed nimi.
  • Zdjęcia drugie i trzecie przedstawiają pociąg pasażerski złożony z lokomotywy SU45 o nieustalonym numerze oraz czerech wagonów typu 120A (popularnie zwanych "bonanzami"). Na drugim zdjęciu dodatkowo widać fragment ulicy Mostowej w Białowieży oraz most na rzece Narewce.


Autorem zdjęć jest Janusz Niemczuk.

Kliknij na zdjęcie aby otworzyć je w nowym oknie w większym rozmiarze

Bialowieza-pociag-3.jpg
Bialowieza-pociag-1.jpg
Bialowieza-pociag-2.jpg