Dyskusja:Pleszewska Kolej Lokalna

Z Enkol
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ogólnie o stronach kolei[edytuj]

Stronę utworzyłem jako pierwszą przymiarkę. Od razu nasuwa mi się kilka wątpliwości:

  • której z nazw używać jako głównej?
Przyjąłem, że jeśli kolejka istnieje - nazwa obecnie obowiązująca, jeśli nie istnieje - ostatnia przed likwidacją.
Nie jest to do końca spójne, ale na początek może chyba być. Pozostałe nazwy jako przekierowania.
  • infobox kolei wąskotorowej jakoś mi nie leży, ale na razie nie mam lepszych pomysłów.
  • kategorie - na razie nie zastanawiałem się nad tym.

2xM 01:44, 28 cze 2011 (CEST)

Odnośnie nazw i redirów - mi się ten pomysł podoba. Spójne i logiczne. A co do kategorii, to proponuję w kategorii "Kolejnictwo" ==> "Koleje wąskotorowe" ==> "Koleje wąskotorowe w Polsce". Dlaczego tak? Otóż większe koleje wąskotorowe dzieliły się oficjalnie na wykazane w SRJP linie kolejowe, np. GKW miała ich 15 ponumerowanych. Stąd ewentualnie jeśli dana kolej nie miała podziału na poszczególne linie kategoryzować ją w dwóch kategoriach: "Koleje wąskotorowe w Polsce" i "Wąskotorowe linie kolejowe". Jeśli miała podział na linie, to tylko "Koleje wąskotorowe w Polsce", a do kategorii "Wąskotorowe linie kolejowe" poszczególne jej linie. Tak jakoś to widzę. Paweł Niemczuk 01:48, 28 cze 2011 (CEST)

Trzeba to uporzadkować w pierwszej kolejności bo zapewne pierwsze artykuły będą dot. głównie wąskotorówek Kaczor 13:25, 28 cze 2011 (CEST)

Długość artykułów[edytuj]

Artykuł wychodzi nieco monstrualny - na razie piszę wszystko a potem będę skracał i wywalał ;)
2xM 01:55, 4 lip 2011 (CEST)

Monstrualny może na Wikipedii ale tutaj im więcej wiedzy kolejowej tym lepiej. Literatura dotycząca wąskotorówek jest bardzo uboga. Kaczor 18:02, 4 lip 2011 (CEST)
Zgadzam się z Kaczorem - po to utworzyliśmy Enkol żeby uwolnić się od pewnych ograniczeń Wikipedii - pisz zatem śmiało, niech art będzie obszerny. Jeśli będzie obszerny ze względu na dużą liczbę faktów czy szczegółów - to świetnie. A jeśli wyjdą jakieś niepotrzebne, niewiele wnoszące dłużyzny, to się pomyśli o ich przeredagowaniu. Podsumowując - duża objętość artykułu nie musi być jego wadą. Paweł Niemczuk 07:13, 5 lip 2011 (CEST)

Krotoszyńska czy Pleszewska KD[edytuj]

Zacząłem się zastanawiać, że w sumie po rozbiórce linii do Krotoszyna chyba nie zmieniono nazwy kolejki. W różnych wzmiankach przez całe lata '90 mowa jest o Krotoszyńskiej KD. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... ;) --2xM 01:01, 7 lip 2011 (CEST)