Enkol:Aktualności

Z Enkol
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

04-12-2014[edytuj]

  • Zaktualizowano wersję oprogramowania do najnowszej, tj. 1.24.0
  • Zainstalowano nową wersję WikiForum. Dzięki temu edycje dokonywane na Forum Społeczności są widoczne w "Ostatnich zmianach"

13-04-2014[edytuj]

Umożliwiono przesyłanie na Enkol plików dźwiękowych i video m. in. w formatach "ogg" oraz "ogv". Wstawianie tych plików do artykułu odbywa się dokładnie tak samo, jak obrazków, tj.:

[[Plik:Przykladowy_plik.ogg]]

W miejscu wstawienia linku do pliku audio lub video pojawi się okienko z playerem. Umiejscowienie playera w artykule oraz wielkość okienka definiuje się tak samo, jak w przypadku plików graficznych (tj. obrazków).

18-04-2014[edytuj]

  1. Przeniesiono Enkol na odrębny, przeznaczony tylko dla niego, serwer
  2. Uaktualniono oprogramowanie serwisu do najnowszej dostępnej wersji, tj. MediaWiki 1.22.5
  3. Usunięto pojawiające się błędy przy otwieraniu niektórych stron oraz ilustracji
  4. Zainstalowano nowe narzędzie ułatwiające edycję artykułów - WikiEditor. Umożliwia ono łatwiejsze wstawianie m. in. szablonów cytowania, odnośników do książek, artykułów, czy stron internetowych. Narzędzie jest standardowo dostępne w Wikipedii.

25-02-2013[edytuj]

W drodze głosowania przyjęto zasady usuwania kont

17-02-2013[edytuj]

Rozpoczęliśmy głosowanie nad przyjęciem zasad usuwania kont. Głosowanie odbywa się tutaj:

Głosowanie

15-02-2013[edytuj]

Po raz pierwszy w historii naszego serwisu rozpoczęliśmy głosowanie nad przyznaniem tytułu grafiki na medal. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału. Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem Enkolu - nie czekaj, nie wahaj się. Zarejestruj się i głosuj!

01-02-2013[edytuj]

Zainstalowano nowe zabezpieczenie (rodzaj CAPTCHA) przed botami spamującymi - rozszerzenie o nazwie Asirra. Użytkownik, który chce utworzyć konto na Enkolu w celu zatwierdzenia operacji musi z zestawu pokazanych mu obrazków wybrać i zaznaczyć wszystkie obrazki, na których są koty. Po wykonaniu tego zadania jego konto zostanie utworzone. Pominięcie któregoś zdjęcia z kotem lub zaznaczenie choćby jednego zdjęcia z psem powoduje odrzucenie operacji.

13-03-2012[edytuj]

Utworzono Archiwum Enkolu - repozytorium, w którym każdy może umieścić znajdujące się w jego zbiorach kolejowe dokumenty - instrukcje, plany, schematy, mapy itd. Zapraszamy!


Archwium Aktualności[edytuj]

Archiwum Aktualności