Enkol:Biurokraci

Z Enkol
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Biurokrata - użytkownik serwisu posiadający uprawnienia do nadawania oraz odbierania uprawnień administratora. Zgody biurokraty wymagają także takie działania, jak zamieszczanie w serwisie treści innych niż udostępniane na wolnych licencjach lub należących do doemny publicznej (tzn. treści objętych pełną ochroną praw autorskich).

W chwili obecnej serwis posiada 2 aktywnych biurokratów, którzy nadali sobie te uprawnienia zakładając serwis. W przyszłości jednak przewidywane jest wprowadzenie procedury wyboru biurokratów przez ogół użytkowników serwisu (społeczność) w drodze głosowania, podobnie, jak ma to miejsce na Wikipedii.

Aktualnie każdy biurokrata posiada z urzędu uprawnienia administratora (a zatem i redaktora). Teoretycznie jest możliwe pozbawienie biurokraty uprawnień administratora z zachowaniem uprawnień biurokraty. Nie ma to jednak większego sensu ponieważ biurokrata może sam sobie ponownie te uprawnienia nadać.

Biurokrata nie jest w żaden sposób przełożonym administratorów oraz innych użytkowników serwisu. Z racji jednak swego doświadczenia, wiedzy i (jak wierzymy) autorytetu służy im pomocą oraz, w razie zaistnienia takiej konieczności, dyscyplinuje ich.

Lista biurokratów znajduje się tutaj:

biurokraci