Enkol:Boty

Z Enkol
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bot - nazwa bot pochodzi od słowa robot. Bot to, ujmując sprawę żartobliwie, mechaniczny użytkownik. A mówiąc poważnie - program zastępujący żywego użytkownika w niektórych czynnościach związanych z edycją lub utrzymaniem serwisu. Bot może w krótkim czasie dodać lub zmodyfikować dziesiątki, a nawet setki artykułów na podstawie dostarczonych mu danych. Jest wielokrotnie szybszy od "żywego" użytkownika (np. nie musi naciskać entera ani spacji), jest nieomylny i się nie męczy. A jeśli już nawet popełni błąd, to tylko dlatego, że "żywy" użytkownik, jego opiekun, dostarczył mu nieprawidłowe dane.


Jeśli chciałbyś uruchomić własnego bota - skontaktuj się z którymś z biurokratów Enkolu i uzgodnij z nim szczegóły. Bot może rozpocząć działalność po uzgodnieniu z nimi zakresu zadań, które ma wykonać i po przyznaniu uprawnień (flagi) bota.


Jak dotąd jedynym botem, który był rzeczywiście aktywny na Enkolu jest PawBot, który dodał kilkadziesiąt artykułów z zakresu sygnalizacji kolejowej. Jego kolega, JFFBot, przechodzi właśnie intensywne treningi przed akcją i wkrótce pokaże, co potrafi :)