Pomoc:Przesyłanie plików

Z Enkol
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Przesyłanie plików na Enkol[edytuj]Przeslij.JPG

Aby przesłać plik na Enkol należy wybrać z menu po lewej stronie ekranu opcję "Prześlij plik". Następnie, gdy otworzy się strona przesyłania plików, wybrać z dysku właściwy plik (ramka "Plik źródłowy ==> Przeglądaj...), a następnie w poniższej ramce zatytułowanej "Opis pliku ==> Nazwa docelowa" wpisać tytuł pliku, pod jakim ma on znajdować się na Enkolu. Jeśli nie chcemy zmieniać tytułu, to po prostu niczego nie zmieniamy. W polu "Opis" można wpisać opis pliku, ale nie jest to konieczne. Następnie należy wybrać licencję. Informacje na temat wyboru właściwej licencji i praw autorskich znajdziesz tutaj: Jak wybrać właściwą licencję dla grafiki?.

Przed przystąpieniem do przesyłania plików na Enkol upewnij się, czy:

  • pliki są właściwego typu. Aktualnie dopuszczalne jest przysłanie plików o następujących rozszerzeniach: png, gif, jpg, jpeg
  • czy plik ma właściwą wielkość. Maksymalna dopuszczalna wielkość pliku to 32 MB
  • czy plik jest odpowiedniej jakości. Staraj się nie przesyłać plików o bardzo małych rozmiarach, plików wykonanych np. telefonem komórkowym. Wskazane jest aby grafika była dobrej jakości i właściwie ilustrowała omawiany w artykule temat.

Zabronione jest przesyłanie na Enkol zdjęć, których autorem nie jesteś jeśli nie masz zgody autora na ich publikację. Wyjątkiem są pliki, których autor zrzekł się praw autorskich lub do którego prawa autorskie wygasły. Szczegóły w pomocy dotyczącej licencji.

Po przesłaniu pliku na Enkol pamiętaj o dodaniu opisu na jego stronie oraz o wyborze i dodaniu właściwej licencji. Pliki bez podanej licencji oraz pliki naruszające prawa autorskie będą usuwane z serwisu.


Przeslij2.JPG