Pomoc:Tworzenie nowego hasła

Z Enkol
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tworzenie nowego hasła[edytuj]Tworzenia nowego hasła możesz dokonać na kilka opisanych poniżej sposobów. Użyto w nich przykładowej nazwy Bulbulator.

1. Możesz wpisać w pasku adresu Twojej przeglądarki tekst "http://enkol.pl/Bulbulator" i nacisnąć Enter. Jeśli hasła z podaną nazwa nie ma, to zgłosi się strona informująca o tym i proponująca m.in. utworzenie takiej strony przez odsyłacz pod tekstem "utworzyć nowy artykuł Bulbulator" (to samo można uzyskać klikając na takiej stronie zakładkę "utwórz").

2. Innym sposobem jest kliknięcie na oznaczony kolorem czerwonym odsyłacz obecny na dowolnej stronie Enkolu. Po kliknięciu otwiera się strona tworzenia hasła o nazwie podanej w czerwonym odsyłaczu.

3. Kolejnym sposobem jest wykorzystanie wyszukiwarki Enkolu. W tym celu należy wpisać dokładną nazwę docelowego artykułu (biorąc pod uwagę np. wyrazy rozpoczynające się od dużych liter) i uruchomić przeszukiwanie (np. przez wciśnięcie klawisza enter). Spowoduje to pojawienie się strony z wynikami wyszukiwania, na której będzie możliwość przejścia do tworzenia hasła przez naciśnięcie odsyłacza z wyróżnionym czerwonym tekstem, tak jak to pokazuje ilustracja poniżej.Utworz.jpg


Źródło[edytuj]

Tekst został napisany na podstawie znajdującego się w Wikipedii hasła Tworzenie nowych haseł. Lista jego autorów znajduje się tutaj: Lista autorów