Przeszukiwanie katalogu książek

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Instrukcja:

  • Należy wpisać tylko te warunki wyszukiwania, które nas interesują. Jeśli, np. szukamy artykułów autorstwa Krzysztofa Soidy, to wypełniamy tylko pole Autor, pozostałe pola należy zostawić puste.
  • Należy podać nazwisko i imię tylko jednego autora - przynajmniej na razie nie ma możliwości wyszukiwania z podaniem więcej niż jednego autora.
  • Można przeszukiwać katalog bez używania słów kluczowych, z użyciem jednego lub dwóch słów kluczowych. Jeśli chcesz przeszukiwać katalog z użyciem jednego słowa kluczowego, to pozostaw pole Warunek niezmienione, czyli tak, aby widniało tam słowo nie. Jeśli chcesz przeszukiwać katalog z użyciem dwóch słów kluczowych, to masz dwie możliwości:
  1. Z warunkiem "AND" - w tym przypadku zostaną wyszukane wyłącznie artykuły, które posiadają oba słowa kluczowe.
  2. Z warunkiem "OR" - w tym przypadku zostaną wyszukane artykuły, które posiadają przynajmniej jedno z nich.
  • Formularz ma funkcję podpowiedzi (autouzupełniania). Jeśli jednak pierwszą literą tytułu, czy nazwiska jest litera z polskimi znakami, to należy ją opuścić, tj. nie wpisywać "Świat", a "wiat". Jeśli jako pierwszą literę wpiszemy taką z polskim znakiem, to funkcja podpowiedzi nie zadziała. Sprawa ma się podobnie z nazwiskami. Problem nie występuje, jeśli litera z polskim znakiem znajduje się w środku wyrazu.

Autor

Tytuł

Wydawca

Rok wydania

Czytelnik

Słowo kluczowe

Warunek

Słowo kluczowe