Wyszukiwanie po atrybucie
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
This page provides a simple browsing interface for finding entities described by a property and a named value. Other available search interfaces include the page property search, and the ask query builder.
Lista wyników
- Biblioteka:A-04833 + (Informacja o zamiarze utworzenia z dniem 1 stycznia 2000 nowego towarowego przewoźnika kolejowego - Rail Cargo Europe (RCE). Nowy przewoźnik miał powstać w wyniku połączenia DB Cargo AG oraz NS Cargo NV (czyli przewoźników towarowych Niemiec i Holandii).)
- Biblioteka:A-03132 + (Informacja o zamknięciu dla tramwajów pętli Bielawy w związku z remontem ulicy Chodkiewicza w Bydgoszczy)
- Biblioteka:A-03272 + (Informacja o zamknięciu wąskotorowej kolei Cementowni Odra w Opolu)
- Biblioteka:A-04725 + (Informacja o zamknięciu z dniem 14 kwietnia 1999 zajezdni tramwajowej na ulicy Łąkowej w Gdańsku oraz rozdysponowaniu tamtejszego taboru do pozostałych dwóch zajezdni)
- Biblioteka:A-04062 + (Informacja o zamknięciu ze względu na zły stan linii tramwajowej do Lasu Arkońskiego w Szczecinie oraz o jej remoncie i ponownym otwarciu, kilka słów o innych remontach infrastruktury tramwajowej w Szczecinie)
- Biblioteka:A-07833 + (Informacja o zamówienia przez RZD 200 wagonów w Siemesie)
- Biblioteka:A-08880 + (Informacja o zamówieniu na potrzeby kolei brytyjskich 56 spalinowych zespołów trakcyjnych z rodziny Siemens Desiro)
- Biblioteka:A-03684 + (Informacja o zamówieniu przez Koleje Czeskie 10 pociągów Pendolino Integral)
- Biblioteka:A-03749 + (Informacja o zamówieniu przez Koleje Greckie 6 lokomotyw elektrycznych typu EuroSprinter)
- Biblioteka:A-04773 + (Informacja o zamówieniu przez Queensland Rail (QR) 38 wąskotorowych lokomotyw spalinowych z przekładnią elektryczną. Lokomotywy zamówiono w firmie Clyde/EDI, zaś lokomotywy miały być przeznaczone do prowadzenia ciężkich pociągów towarowych z węglem)
- Biblioteka:A-03478 + (Informacja o zamówieniu przez Rhätische Bahn dziewięciu nowych lokomotyw elektrycznych produkcji SLM i ABB)
- Biblioteka:A-00130 + (Informacja o zaniechaniu przewozów towarowych po wąskim torze do i z Elektrowni Chorzów, o pociągach turystycznych uruchamianych na GKW oraz krytyczna opinia Autora na temat pstrokatego malowania wagonów pasażerskich)
- Biblioteka:A-03560 + (Informacja o zaniechaniu przez Ministerstwo Transportu Wielkiej Brytanii elektryfikacji Midland Main Line)
- Biblioteka:A-03039 + (Informacja o zaniedbaniach ze strony inwestorów remontujących obiekty kolejowe)
- Biblioteka:A-09125 + (Informacja o zaplanowanym na 26 czerwca 2004 otwarciu w Muzeum Poczty i Telekomunikacji niekonkursowej wystawy filatelistycznej zorganizowanej z okazji dwustulecia kolei)
- Biblioteka:A-03440 + (Informacja o zapotrzebowaniu taboru kolejowego do obsługi pociągów przez Koleje Śląskie)
- Biblioteka:A-03805 + (Informacja o zaprezentowaniu nowego środkowego wagonu piętrowego przyszłych zmiennokierunkowych pociągów kolei austriackich)
- Biblioteka:A-04986 + (Informacja o zaprezentowaniu pierwszych lokomotyw i wagonów w malowaniu przedsiębiorstwa "Railion" - wspólnego przedsięwzięcia pionów towarowych Kolei Niemieckich i Kolei Holenderskich)
- Biblioteka:A-04290 + (Informacja o zaprezentowaniu przez AdTranz pierwszego składu ET424 dla hanowerskiej S-Bahn. Wydarzenie miało miejsce 27 lutego 1998)
- Biblioteka:A-03565 + (Informacja o zaprezentowaniu publiczności pierwszego z zamówionych piętrowych składów TGV (TGV-Duplex). Prezentacja miała miejsce 14 marca 1995)
- Biblioteka:A-00167 + (Informacja o zaprezentowanym przez Pesę na Trako prototypie wagonu silnikowego)
- Biblioteka:A-03309 + (Informacja o zaprzestaniu eksploatacji pojazdów SA110 wraz z pożegnalnym przejazdem)
- Biblioteka:A-04374 + (Informacja o zaprzestaniu transportu buraków na linii Grodzisk Wielkopolski - Kościan. Pociągi "buraczane" na tej nieczynnej linii obsługiwały parowozy z Wolsztyna)
- Biblioteka:A-04149 + (Informacja o zarejestrowaniu Stowarzyszenia Miłośników Kujawskich Kolei Wąskotorowych. Celem stowarzyszenia był ocalenie fragmentu sieci KKD pomiędzy Dobrem, Jerzmanowem i Sompolnem)
- Biblioteka:A-04676 + (Informacja o zatrudnieniu parowozów znajdujących się wówczas na stanie MD Małaszewicze)
- Biblioteka:A-03013 + (Informacja o zawieszeniu kursów na linii 18 w Rudzie Śląskiej)
- Biblioteka:A-05874 + (Informacja o zawieszeniu na odcinku Szczytno - Wielbark oraz o zamknięciu kolejowego przejścia granicznego Lubawka - Královec wraz z rozebraniem fragmentu toru przechodzącego przez granicę)
- Biblioteka:A-04343 + (Informacja o zawieszeniu z dniem 17 paździ … Informacja o zawieszeniu z dniem 17 października 1998 kursowania pociągów pasażerskich na Średzkiej KD w soboty i w niedziele oraz o przeniesieniu na tę kolej lokomotywy Lyd1-210 z Pleszewa. Wykaz czynnych i nieczynnych parowozów stacjonujących w Środzie Wielkopolskiejów stacjonujących w Środzie Wielkopolskiej)
- Biblioteka:A-02081 + (Informacja o zawieszeniu z dniem 31 marca 2006 kursowania pociągów osobowych na odcinku Kłodzko - Wałbrzych.)
- Biblioteka:A-03607 + (Informacja o zawieszeniu z dniem 31 sierpnia 1995 przewozów na Opalenickiej Kolei Dojazdowej (faktycznie ostatni pociąg odjechał 1 września, co wnikało z obiegu taboru))
- Biblioteka:A-04163 + (Informacja o zbiegnięciu ze stacji Łupków słowackiej lokomotywy oraz o szczęśliwym zakończeniu)
- Biblioteka:A-02310 + (Informacja o zbliżających się odstawach składów typu "Railjet" dla Austriackich Kolei Federalnych (ÖBB). Pierwszą dostawę przewidziano na grudzień 2008, a ostatnią na rok 2014.)
- Biblioteka:A-05888 + (Informacja o zbliżającym się kresie eksploatacji wagonów tramwajowych typu 102Na w Krakowie.)
- Biblioteka:A-08751 + (Informacja o zbliżającym się zakończeniu eksploatacji przez DB elektrowozów serii 120j, kilka zdań o przebiegu służby tych maszyn)
- Biblioteka:A-06597 + (Informacja o zebraniu członków OKZ PZF "Ko … Informacja o zebraniu członków OKZ PZF "Kolejnictwo" (7 grudnia 2002), o okolicznościowych datownikach oraz kartach pocztowych upamiętaniajcych 75 lat Warzawskich Kolei Dojazdowych (grudzień 2002), informacja o tym, że w lipcu 2002 ukazał się 51 numer "Ilustrowanego Biuletynu Tematycznego" - czasowpisma wydawanego przez OKZ PZF "Kolejnictwo", wzmianka o zaplanowanej na IV kwartał emisji 6 kart telefonicznych poświęconych tramwajom w Łodziefonicznych poświęconych tramwajom w Łodzi)
- Biblioteka:A-04514 + (Informacja o zestawieniach pociągów kursujących dnia w połowie roku 1991 ze stacji Krośniewice, informacja o pojazdach trakcyjnych stacjonujących tamże wg. stanu na dzień 14 sierpnia 1991 oraz o rozkładzie jazdy obowiązującym wówczas)
- Biblioteka:A-01942 + (Informacja o zezłomowaniu ST44-691. Miało to miejsce w Karsznicach w maju 2004)
- Biblioteka:A-02624 + (Informacja o zezłomowaniu na terenie stacj … Informacja o zezłomowaniu na terenie stacji Kraków Prokocim Towarowy 10 lokomotyw serii EU06 (oraz kilku innych lokomotyw) należących do PKP Cargo. Miało to miejsce na przełomie grudnia 2010 i stycznia 2011. Zestawienie lokomotyw serii EU06 wg stanu na 20 grudnia 2010.yw serii EU06 wg stanu na 20 grudnia 2010.)
- Biblioteka:A-00168 + (Informacja o zezłomowaniu przez Towarzystwo Miłośników Górnośląskich Kolei Wąskotorowych trzech wagonów "opolskich")
- Biblioteka:A-03358 + (Informacja o zmianach tras przejazdu tramwajów spółki Tramwaje Śląskie w okresie wakacyjnym)
- Biblioteka:A-07021 + (Informacja o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Bydgoszczy wprowadzonych z powodu trwającej epidemii koronawirusa)
- Biblioteka:A-02949 + (Informacja o zmianach w kursowaniu linii 9 w spółce Tramwaje Śląskie)
- Biblioteka:A-06893 + (Informacja o zmianach w kursowaniu pociágów pasażerskich na terenie województwa opolskiego oraz województw sąsidnich, które zaszły po wejściu w życie rozkładu jazdy 2003/2003 dnia 15 grudnia 2002)
- Biblioteka:A-05760 + (Informacja o zmianach w kursowaniu pociągów na Dolnym Śląsku wprowadzonych wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy pociągów (9 czerwca 2001), w tym o zamknięciu dla ruchu łącznicy Marciszów Górny - Krużyn podg.)
- Biblioteka:A-01610 + (Informacja o zmianach w kursowaniu pociągów pasażerskich na warszawskiej Linii Średnicowej w związku z remontem wiaduktu drogowego w ciągu ulicy Żelaznej w Warszawie. Zmiany miały miejsce w sierpniu 2004)
- Biblioteka:A-08858 + (Informacja o zmianach w kursowaniu pociągów na liniach w okolicach Wolsztyna wprowadzonych wraz z nowym rozkładem jazdy)
- Biblioteka:A-09075 + (Informacja o zmianach w organizacji ruchu tramwajowego w Szczecinie w dniach od 29 lipca do 5 sierpnia 2024 spowodowanej odbywającymi się w tym okresie regatami "The Tall Shops Races 2024")
- Biblioteka:A-05498 + (Informacja o zmianach w oznaczeniu oferowanych produktów wprowadzonych przez firmę Faller w edycji 2000/2001 jej katalogu)
- Biblioteka:A-06374 + (Informacja o zmianach w rozkładzie jazdy PKP Intercity)
- Biblioteka:A-04527 + (Informacja o zmianach w rozkładzie jazdy pociągów pasażerskich na Kujawskich Kolejach Dojazdowych (węzeł Krośniewice). Stan na dzień 12 października 1991)
- Biblioteka:A-05674 + (Informacja o zmianie okresu obowiązywania rozkładów jazdy oraz nowościach w rozkładzie jazdy pociągów pasażerskich w rozkładzie 2001/2002)