Archiwum:Schematy stacji i bocznic Górnośląskich Kolei Wąskotorowych ze zbiorów Janusza Domagalskiego: Różnice pomiędzy wersjami

Z Enkol
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Korekta)
Linia 2: Linia 2:
  
  
Przestawione materiały pochodzą ze zbiorów Mariusza Senderowskiego, pochodzącego z Bytomia członka - założyciela [[Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych|Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych]], któremu serdecznie dziękuję za ich zeskanowanie i udostępnienie.  
+
Przestawione materiały zostały znalezione w zrujnowanym budynku biurowym na stacji Maciejkowice i pochodzą ze zbiorów Janusza Domagalskiego, członka [[Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych|Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych]], któremu serdecznie dziękuję za ich zeskanowanie i udostępnienie.  
  
 
<gallery>
 
<gallery>

Wersja z 22:19, 11 lut 2013

Jest to zbiór wykreślonych ręcznie długopisem na zwyczajnych kartkach papieru schematów stacji i bocznic Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Nie wiadomo, kto te schematy narysował (z wyjątkiem jednego, podpisanego imieniem i nazwiskiem), po co i kiedy. Po rozbudowanych układach torowych oraz układzie bocznic można wnioskować, że przypuszczalny czas powstania tych schematów to najpóźniej druga połowa lat sześćdziesiątych XX wieku.


Przestawione materiały zostały znalezione w zrujnowanym budynku biurowym na stacji Maciejkowice i pochodzą ze zbiorów Janusza Domagalskiego, członka Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, któremu serdecznie dziękuję za ich zeskanowanie i udostępnienie.