Dyskusja użytkownika:Phinek: Różnice pomiędzy wersjami

Z Enkol
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 59: Linia 59:
  
 
Wygląda na to, że problem wizualizacji drzewka mamy z czapy :)  [[Użytkownik:Paweł Niemczuk|Paweł Niemczuk]] 06:54, 17 cze 2011 (CEST)
 
Wygląda na to, że problem wizualizacji drzewka mamy z czapy :)  [[Użytkownik:Paweł Niemczuk|Paweł Niemczuk]] 06:54, 17 cze 2011 (CEST)
 +
 +
*Eee, to nie jest tak, że elementów kategorii się wyświetlić nie da. Da się! Trzeba tylko wpisać odpowiedni parametr (vide dokumentacja). Domyślnie, jeśli wpiszesz tylko tak, jak pokazałem w przykładzie, to wyświetlają się kategorie podrzędne, ale wchodziące w ich skład arty już nie. Ale to jest do załatwienia przez wpisanie odpowiedniego parametru przy wywołaniu rozszerzenia. [[Użytkownik:Paweł Niemczuk|Paweł Niemczuk]] 07:21, 17 cze 2011 (CEST)

Wersja z 05:21, 17 cze 2011

Yo! Ale taki komunikat zapraszający do odwiedzenia strony dyskusji czegośtam lepiej zamieścić na stronie dyskusji danego usera - wtedy jak się zaloguje, to mu się wyświetli na górze strony pomarańczowy pasek z informacją, że czeka na niego jakiś mesydź. Paweł Niemczuk 11:36, 7 cze 2011 (CEST)

Redaktorzy i weryfikatorzy

Yo, właśnie udało mi się dodać mod obsługujący strony przejrzane. Masz nadane uprawnienia redaktora i weryfikatora. Jako admin i biurokrata możesz je też nadawać innym osobom. Paweł Niemczuk 18:03, 7 cze 2011 (CEST)

dyskusje techniczne

Na razie mam młyn na Uczelni i chwilowo krucho u mnie z czasem. No, ale wakacje coraz bliżej 2xM 19:09, 7 cze 2011 (CEST)

Tymczasowe rozwiązanie problemu infoboksów

Do czasu rozgryzienia sprawy instrukcjii "#if:" można sprawę załatwić w sposób prymitywny i dookólny, ale skuteteczny:

  1. Edytujesz wikipediowy infobox w Wikipedii, np. na stronie swojego burdnopisu, podglądasz, czy wyszedł dobrze
  2. Jeśli wszystko jest ok, to go kopiujesz i wklejasz tu: Rozwijanie szablonów
  3. Uzyskany kod wklejasz w treść artykułu u nas
  4. Gotowe - efekt można zobaczyć tu: Polska Federacja Kolei Muzealnych, Turystycznych i Lokalnych

Rozwiązanie jest sięganiem prawą ręką do lewej kieszeni, ale do czasu kiedy nie opanujemy tematu pozwala obejść problem Paweł Niemczuk 02:15, 8 cze 2011 (CEST)

Ja wiem, że de facto nie wstawiamy infoboksu, a zwyczajną tabelkę. Już wyjaśniam, dlaczego uważam to za dobre rozwiązanie tymczasowe. Otóż już wiem, dlaczego nie działają nam "#if-y": do ich działania jest potrzebny dodatek zwany "ParserExtensions", którego nie mamy zainstalowanego.

Problem z jego zainstalowaniem polega na tym, że do swojego poprawnego działania wymaga on oprogramowania MediaWiki w wersji co najmniej 1.7x, a ostatnią stabilną dostępną wersją jest 1.16.5. Dostępna jest też wersja 1.17.0 beta. Jak widać fundacja się wycwaniła i publikuje albo nienajnowsze wersje oprogramowania, albo tylko niektóre jego linie rozwojowe.

Biorąc pod uwagę to, co powiedziałeś, tzn. że "nasze" infoboksy nadają się do bezpośredniego przeniesienia na Wiki (i będą tam bez zarzutu działały), to, rzecz jasna, uważam, że dalsza praca nad nimi jest wskazana. Co więcej - niewątpliwie będzie dobrym treningiem.

Zasadniczo pokombinuję, jak by tu się dobrać do wersji 1.7 i jak się da - apgrejdnąć się do niej. Tyle słów świętych na dzisiaj :) Paweł Niemczuk 17:49, 8 cze 2011 (CEST)

Jak widzisz, problem ifów został rozwiązany. I jak bozię kocham, nie wiem, jakim cudem doszedłem do wniosku, ze 1.7<1.16. Przecież to nie jest ułamek dziesiętny! Dodatek zainstalował się bez problemu! I jeszcze jeden myk - zainstalowałem dodatek "HotCat" do szybkiego dodawania / usuwania kategorii w artykułach. Żeby go sobie włączyć wejdź do menu "Preferencje ==> Gadźety" i zaznacz "HotCat" (z resztą innych gadźetów na razie nie ma). Paweł Niemczuk 09:57, 13 cze 2011 (CEST)
No najwyraźniej dopadło mnie zaćmienie mózgu jakieś i trzymało przez ładnych kilka dni :D Paweł Niemczuk 10:07, 13 cze 2011 (CEST)

Tak na dobrą sprawę można wywalić też odwołania do zewnętrznych arkuszy stylów. Wszystkie style i tak są definiowane in-line, w definicji infoboksu, a arkuszy stylów nie mamy importowanych. Jedynym szablonem korzystającym z zewnętrznego arkusza jest "Disambig". Paweł Niemczuk 10:45, 13 cze 2011 (CEST)

Widoczność grafik

Zauważyłem jeszcze problem z widocznością grafik - gdy oznaczę grafikę jako zweryfikowaną, to przestaje się ona pokazywać w artykule... Nie mam pojęcia, z czego to wynika. I wniosek taki - grafiki oznaczamy co najwyżej jako przejrzane. Albo jeszcze lepiej - w ogóle, tak na wszelki wypadek. Paweł Niemczuk 10:45, 13 cze 2011 (CEST)

Drzewo kategorii

To, co wypisałem, to taki logiczny podział po prostu tego, co mi przyszło na myśl. Na pewno o wszystkim teraz nie pomyślimy i nie stworzymy od razu wszystkich kategorii. Trzeba stworzyć jednak jakiś zalążek żeby było do czego doczepiać albo przynajmniej wzór dla nowych gałęzi. --Ptr 00:43, 14 cze 2011 (CEST)

Oznaczanie grafik

Z przyczyn, których nie udało mi się dotąd ustalić, gdy oznaczy się plik graficzny jako zwerfyfikowany, to przestaje się on wyświetlać w artykułach. Dlatego też pliki takie oznaczamy co najwyżej jako przejrzane. Wtedy takiego problemu nie ma. Jak na razie tylko Ty i ja mamy uprawnienia weryfikatorów, dlatego problem ma pomniejsze znaczenie. Paweł Niemczuk 02:46, 14 cze 2011 (CEST)

Dodatek CategoryTree

Zainstalowałem dodatek CategoryTree, który, jak się można domyślić, wizualizuje drzewo kategorii. Przykład działania:

Wpisujesz

<categorytree>Nazwa kategorii</categorytree>

na przykład:

<categorytree>Szablony</categorytree>

Rezultat:

Pełna dokumentacja dodatku jest tutaj: http://www.mediawiki.org/wiki/Extension:CategoryTree#Installing_CategoryTree

Wygląda na to, że problem wizualizacji drzewka mamy z czapy :) Paweł Niemczuk 06:54, 17 cze 2011 (CEST)

  • Eee, to nie jest tak, że elementów kategorii się wyświetlić nie da. Da się! Trzeba tylko wpisać odpowiedni parametr (vide dokumentacja). Domyślnie, jeśli wpiszesz tylko tak, jak pokazałem w przykładzie, to wyświetlają się kategorie podrzędne, ale wchodziące w ich skład arty już nie. Ale to jest do załatwienia przez wpisanie odpowiedniego parametru przy wywołaniu rozszerzenia. Paweł Niemczuk 07:21, 17 cze 2011 (CEST)