Wyszukiwanie po atrybucie
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
This page provides a simple browsing interface for finding entities described by a property and a named value. Other available search interfaces include the page property search, and the ask query builder.
Lista wyników
- Biblioteka:A-07837 + (Informacja o przejazdach zabytkowego składu tramwajowego ulicami Berna: lokomotywy tramwajowej G 3/3 i doczepy C4)
- Biblioteka:A-05766 + (Informacja o przejeździe drezyną MS29-2 po liniach kolejowych w aglomeracji poznańskiej zorganizowanym przez Wielkopolskie Towarzystwo Sympatyków Kolei)
- Biblioteka:A-03460 + (Informacja o przejeździe miłośników komunikacji miejskiej liniowym wagonem typu N eksploatowanym na linii 38 w Bytomiu. Wydarzenie miało miejsce 3 lipca 1993)
- Biblioteka:A-02784 + (Informacja o przejeździe pociągu prowadzonego lokomotywą EP05-23)
- Biblioteka:A-04758 + (Informacja o przejeździe pociągu specjalnego nazwanego "Radosny Pociąg" uruchomionego z okazji Dnia Dziecka. Pociąg ten pokonał trasę Warszawa Gdańska - Siedlce)
- Biblioteka:A-03769 + (Informacja o przejeździe pociągu specjalnego dla miłośników kolei zorganizowanym 21 września 1996 na Przeworskiej Kolei Dojazdowej)
- Biblioteka:A-04165 + (Informacja o przejeździe pociągu specjalnego, który pokonał trasę Polskowice - Lubin - Legnica - Jaworzyna Śląska, a jego pasażerami była grupa 340 dzieci. Parowóz poprowadził parowóz Tr5-65, a wydarzenie miało miejsce 29 sierpnia 1997)
- Biblioteka:A-09027 + (Informacja o przejeździe pociągu specjalnego z okazji stulecia Przeworskiej Kolei Dojazdowej. Przejazd zaplanowano na 18 września 2004)
- Biblioteka:A-03647 + (Informacja o przejeździe pociągu specjalnego w relacji Nasielsk - Pułtusk - Nasielsk, który miał miejsce 29 grudnia 1995. Przejazd został zorganizowany z okazji zakończenia działalności Nasielskiej Kolei Dojazdowej)
- Biblioteka:A-04651 + (Informacja o przejeździe pociągu specjalne … Informacja o przejeździe pociągu specjalnego na trasie Gliwice Śródmieście - Miasteczko Śląskie - Katowice Szopienice. Pociąg składał się z wagonów letnich i brankarda, a poprowadziła go Lxd2-364. Wydarzenie miało miejsce 12 czerwca 1993. Informacja o zakończeniu kursowania KKA na trasie Gliwice - Rudy, rozkład jazdy pociągów turystycznych odjeżdżających z przystanku Bytom Wąskotorowyeżdżających z przystanku Bytom Wąskotorowy)
- Biblioteka:A-04920 + (Informacja o przejeździe pociągu specjalnego w relacji Międzynarodowe Targi Poznańskie - Grodzisk Wielkopolski. Pociąg został uruchomiony z okazji osiemdziesiątej rocznicy utworzenia firmy Orbis, a prowadził go parowóz Ok1)
- Biblioteka:A-05772 + (Informacja o przejeździe pociągu specjalnego na Wyrzyskiej Kolei Powiatowej. Przejazd miał miejsce 26 maja 2001 (w treści artykułu mowa o Witaszyckiej Kolei Dojazdowej, ale jest to oczywista pomyłka))
- Biblioteka:A-04820 + (Informacja o przejeździe pociągu specjalnego uruchomionego dnia 15 sierpnia 1999 z okazji "Nadwiślańskich Chmielaków '99". Pociąg przemierzył nieeksploatowany od roku 1992 odcinek Karczmiska - Wilków)
- Biblioteka:A-05303 + (Informacja o przejeździe pociągu specjalne … Informacja o przejeździe pociągu specjalnego na trasie Wrocław Główny - Sobótka - Jaworzyna Śląska zorganizowanym 24 czerwca 2000 przez Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Przejazd został zorganizowany z okazji likwidacji połączeń pasażerskich na tej linii oraz w związku z planowaną licznych stacji na niej. Pociąg poprowadził Ty42-1 ze Skansenu w Jaworzynie Śląskiejł Ty42-1 ze Skansenu w Jaworzynie Śląskiej)
- Biblioteka:A-03389 + (Informacja o przejeździe pociągu specjalnego dla turystów z Japonii)
- Biblioteka:A-01576 + (Informacja o przejeździe pociągów specjalnych w relacji Poczdam - Kołobrzeg - Poczdam, które miały miejsce w dniach 29.04 - 2.05.2004. Przejazdy zostały zorganizowane z okazji Święta Pracy)
- Biblioteka:A-02906 + (Informacja o przejeździe przez Polskę lokomotywy Ce6/8 III zwanej "krokodylem")
- Biblioteka:A-06380 + (Informacja o przejeździe próbnym pociągu z … Informacja o przejeździe próbnym pociągu złożonego z dwóch jednokierunkowych wagonów motorowych oraz wagonu doczepnego typu 1Aw po środku. Był to pierwszy od kilkudziesięciu lat przejad pociągu z wagonami motorowymi na Sochaczewskiej Kolei Wąskotorowej. Kilka słów na temat historii wykorzystanych do tego celu wagonów motorowych oraz o eksploatacji tego typu taboru w Sochaczewieksploatacji tego typu taboru w Sochaczewie)
- Biblioteka:A-02885 + (Informacja o przejeździe ulicami Krakowa zabytkowego pojazdu szynowego BT1 o numerze G-051)
- Biblioteka:A-02882 + (Informacja o przejeździe zabytkowym tramwajem przystrojonym w świąteczne ozdoby)
- Biblioteka:A-03279 + (Informacja o przejęciu przez MPK Łódź obsługi linii tramwajowych w mieście)
- Biblioteka:A-03450 + (Informacja o przejściu wagonów pociągu EC 103 relacji Warszawa-Wiedeń na pociąg EC 143 relacji Wiedeń-Debreczyn)
- Biblioteka:A-02080 + (Informacja o przekazaniu Lubelskiemu Zakładowy Przewozów Regionalnych dwóch nowych szynobusów serii SA103. Były to SA103-005 i SA103-007. Wydarzenie miało miejsce 27 lipca 2005)
- Biblioteka:A-05931 + (Informacja o przekazaniu PKT Katowice wagonów typu 116Nd oraz o przesunięciach taboru pomiędzy poszczególnymi zajzdniami)
- Biblioteka:A-03481 + (Informacja o przekazaniu do Parowozowni Wolsztyn parowozu Ty1-76, który wcześniej stacjonował przez 30 lat w MD Gniezno)
- Biblioteka:A-03017 + (Informacja o przekazaniu do eksploatacji pierwszej lokomotywy serii M62)
- Biblioteka:A-04214 + (Informacja o przekazaniu fragmentu sieci Gdańskich Kolei Dojazdowych władzom samorządowym Nowego Dworu Gdańskiego. Nastąpiło to 1 września 1997)
- Biblioteka:A-06038 + (Informacja o przekazaniu na Górnośląskie K … Informacja o przekazaniu na Górnośląskie Koleje Wąskotorowe wagonu motorowego serii MBxd2 ze Śmigla oraz o tym, że został on dostosowany do kursowania po torze o rozstawie szyn 785 mm (przekucia, rzekomo, dokonała Huta Pokój). ''Uwaga od dodającego wpis: informacja o przkuciu wagonu wydaje się nieprawdziwa - do samego końca przebywania na GKW stał on na wózkach od wagonu doczepnego, a jego oryginalne nieprzekute wózki składowano na platfornie obok''kute wózki składowano na platfornie obok'')
- Biblioteka:A-01255 + (Informacja o przekazaniu w latach 2002-2003 i planach przekazania kolejnych lokomotyw serii ST43 do CM Bydgoszcz, sekcja Inowrocław.)
- Biblioteka:A-02762 + (Informacja o przemalowaniu przez PKP Inter … Informacja o przemalowaniu przez PKP Intercity części lokomotyw serii EU44 i EP09 w barwy narodowe państw, których drużyny brały udział w mistrzostwach piłkarskich Euro 2012. Wykaz lokomotyw. 4 lokomotywy przemalowały też České dráhy. Inspiracją dla tej akcji były działania Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) i Deutsche Bahn (DB) podjęte z okazji Euro 2006.sche Bahn (DB) podjęte z okazji Euro 2006.)
- Biblioteka:A-06249 + (Informacja o przemieszczeniach taboru pomiędzy poszczególnymi zajezdniami Przedsiębiorstwa Komunikacji Tramwajowej w Katowicach)
- Biblioteka:A-01611 + (Informacja o przemieszczeniach taboru w zw … Informacja o przemieszczeniach taboru w związku z kolejnymi zmianami organizacyjnymi na kolei, a co za tym idzie - przemieszczeniu do Węglińca większości lokomotyw SU46, które do tej pory stacjonowały w CM Wrocław. Wzmianka o innym taborze stacjonującym w Węglińcua o innym taborze stacjonującym w Węglińcu)
- Biblioteka:A-03207 + (Informacja o przeniesieniu do rezerwy lokomotyw serii 122 (E469.2) w CD Cargo)
- Biblioteka:A-04250 + (Informacja o przeprowadzanych przez DB AG testach automatycznego sprzęgu manewrowego)
- Biblioteka:A-01778 + (Informacja o przeprowadzeniu przez firmę PTK Tabkol (należącą do PTKiGK Rybnik) remontu lokomotywy typu T458. Lokomotywa stanowiła własność Naftobazy w Zawadówce.)
- Biblioteka:A-01511 + (Informacja o przeprowadzonej przez ZNTK Nowy Sącz naprawie głównej lokomotywy EU07-408 oraz związanej z tym faktem zmianie oznaczenia na EP07-408. Naprawę zakończono 29 listopada 2003.)
- Biblioteka:A-01513 + (Informacja o przeprowadzonej w ZNLE Gliwice naprawie rewizyjnej najstarszej czynnej wówczas lokomotywy serii ET22 - ET22-003. Naprawę zakończono 13 października 2003)
- Biblioteka:A-01512 + (Informacja o przeprowadzonej w ZNTK Oleśnica naprawie rewizyjnej lokomotywy EU06-16. Naprawę zakończono 16 listopada 2003.)
- Biblioteka:A-00009 + (Informacja o przeprowadzonych przez DB testów wagonów typu Talgo)
- Biblioteka:A-00264 + (Informacja o przeprowadzonym remoncie wieży wodnej przy Parowozowni Wolsztyn polegającym na odtworzeniu osłony zbiornika.)
- Biblioteka:A-03663 + (Informacja o przetargu na nowe tramwaje w Bydgoszczy)
- Biblioteka:A-02803 + (Informacja o przetransportowaniu SN80 z Leszna do Jaworzyny Śląskiej)
- Biblioteka:A-01505 + (Informacja o przetransportowaniu z Chojnic … Informacja o przetransportowaniu z Chojnic do Łeby trzech z czterech stacjonujących tam (tj. w Chojnicach) wraków parowozów serii Ty2. Transport odbył się w dniach 24-25 maja 2004. Parowozy będące własnością PKP Cargo zostały użyczone Jerzemu Reichziegelowi z Ogólnopolskiej Fundacji Zabytków Kolejnictwaólnopolskiej Fundacji Zabytków Kolejnictwa)
- Biblioteka:A-05357 + (Informacja o przetransportowanym na teren stacji Gdynia Port wagonie bagażowym serii Dhxt wyprodukowanym w roku 1940 przez firmę Lilpop, Rau & Loewenstein)
- Biblioteka:A-06065 + (Informacja o przewozach towarowych wykonywanych na Nałęczowskiej Kolei Dojazdowej, opis operacji zdawania próżnych wagonów z wąskiego toru na normalny oraz przyjmowania ładownych z normalnego toru na wąski.)
- Biblioteka:A-02890 + (Informacja o przewozie kolejami kontenerów z ładunkami pomiędzy Chinami a Niemcami)
- Biblioteka:A-03129 + (Informacja o przeznaczeniu funduszy z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego na infrastrukturę tramwajową)
- Biblioteka:A-06926 + (Informacja o przełamaniu tendencji spadkow … Informacja o przełamaniu tendencji spadkowej w liczbie podróżnych przewożonych przez Żnińską Kolej Powiatową, o planach przedłużenia czynnej linii na terenie miasta Żnina, przymiarkach PKP do fizycznej likwidacji linii do Rzymu oraz planach przystosowania wagonów towarowych do przewozu podróżnych wagonów towarowych do przewozu podróżnych)
- Biblioteka:A-03333 + (Informacja o przybyciu do Gdańska tramwajów N8C z Kassel)
- Biblioteka:A-05345 + (Informacja o przybyciu do Polski pierwszego pociągu dla Metra Warszawskiego wyprodukowanego w Barcelonie przez Alstom, wzmianka o budowie kolejnego w zakładzie Alstom Konstal w Chorzowie)
- Biblioteka:A-04770 + (Informacja o przybyciu do Poznania z Warszawy wagonu typu 13N. Wagon przybył w ramach wymiany taboru pomiędzy Tramwajami Warszawskimi, a MPK Poznań (TW otrzymały wagon typu 102Na))