Dyskusja użytkownika:Jacek Fink-Finowicki: Różnice pomiędzy wersjami

Z Enkol
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 240: Linia 240:
  
 
Cześć. Moim zdaniem licencją właściwą dla wzorów będzie PD-trivia. Nie są one przejawem działalności twórczej o indywidualnym charakterze. Zatem nie wchodzi tu w rachubę ani CC, ani PD-symbol. Pozdrawiam! <span class="plainlinksneverexpand lx">[[Użytkownik:Paweł Niemczuk|Paweł Niemczuk]] <tt>(</tt>[[Dyskusja użytkownika:Paweł Niemczuk|dyskusja]]<tt>&#124;</tt>[[Specjalna:Wkład/Paweł Niemczuk|wkład]]<tt>&#124;</tt>[{{fullurl:Specjalna:Rejestr|user={{urlencode:Paweł Niemczuk}}}} rejestr]<tt>&#124;</tt>[{{fullurl:Specjalna:Rejestr|type=block&page=Użytkownik:{{urlencode:Paweł Niemczuk}}}} blokady]<tt>&#124;</tt>[[Specjalna:Blokuj/Paweł Niemczuk|zablokuj]]<tt>&#124;</tt>[[Specjalna:Uprawnienia użytkowników/Paweł Niemczuk|uprawnienia]]<tt>&#124;</tt>)</span> 02:36, 9 wrz 2015 (UTC)
 
Cześć. Moim zdaniem licencją właściwą dla wzorów będzie PD-trivia. Nie są one przejawem działalności twórczej o indywidualnym charakterze. Zatem nie wchodzi tu w rachubę ani CC, ani PD-symbol. Pozdrawiam! <span class="plainlinksneverexpand lx">[[Użytkownik:Paweł Niemczuk|Paweł Niemczuk]] <tt>(</tt>[[Dyskusja użytkownika:Paweł Niemczuk|dyskusja]]<tt>&#124;</tt>[[Specjalna:Wkład/Paweł Niemczuk|wkład]]<tt>&#124;</tt>[{{fullurl:Specjalna:Rejestr|user={{urlencode:Paweł Niemczuk}}}} rejestr]<tt>&#124;</tt>[{{fullurl:Specjalna:Rejestr|type=block&page=Użytkownik:{{urlencode:Paweł Niemczuk}}}} blokady]<tt>&#124;</tt>[[Specjalna:Blokuj/Paweł Niemczuk|zablokuj]]<tt>&#124;</tt>[[Specjalna:Uprawnienia użytkowników/Paweł Niemczuk|uprawnienia]]<tt>&#124;</tt>)</span> 02:36, 9 wrz 2015 (UTC)
 +
:Yo! Drobiłem brakujący szablon "PD-text". Dorobienie go było bardzo proste - przenoszenie bezpośrednio z Commons jest, faktycznie, bardzo trudna, bo tam szablony są niezwykle skomplikowane - a to dalego, że uwzględniając pierdyliard wersji językowych. A nasz nie musi. Prosta grafika i odrobina tekstu. Po prostu skopiowałem "PD-trivial" i zmieniłem tekst. Gotowe :) A jeśli chodzi o PD-trivial, to po prostu nazywa się "PD-trivial", a nie, jak napisałem, "PD-trivia". Pozdr! <span class="plainlinksneverexpand lx">[[Użytkownik:Paweł Niemczuk|Paweł Niemczuk]] <tt>(</tt>[[Dyskusja użytkownika:Paweł Niemczuk|dyskusja]]<tt>&#124;</tt>[[Specjalna:Wkład/Paweł Niemczuk|wkład]]<tt>&#124;</tt>[{{fullurl:Specjalna:Rejestr|user={{urlencode:Paweł Niemczuk}}}} rejestr]<tt>&#124;</tt>[{{fullurl:Specjalna:Rejestr|type=block&page=Użytkownik:{{urlencode:Paweł Niemczuk}}}} blokady]<tt>&#124;</tt>[[Specjalna:Blokuj/Paweł Niemczuk|zablokuj]]<tt>&#124;</tt>[[Specjalna:Uprawnienia użytkowników/Paweł Niemczuk|uprawnienia]]<tt>&#124;</tt>)</span> 01:56, 11 wrz 2015 (UTC)

Wersja z 01:56, 11 wrz 2015

Yo! Ale taki komunikat zapraszający do odwiedzenia strony dyskusji czegośtam lepiej zamieścić na stronie dyskusji danego usera - wtedy jak się zaloguje, to mu się wyświetli na górze strony pomarańczowy pasek z informacją, że czeka na niego jakiś mesydź. Paweł Niemczuk 11:36, 7 cze 2011 (CEST)

Redaktorzy i weryfikatorzy

Yo, właśnie udało mi się dodać mod obsługujący strony przejrzane. Masz nadane uprawnienia redaktora i weryfikatora. Jako admin i biurokrata możesz je też nadawać innym osobom. Paweł Niemczuk 18:03, 7 cze 2011 (CEST)

dyskusje techniczne

Na razie mam młyn na Uczelni i chwilowo krucho u mnie z czasem. No, ale wakacje coraz bliżej 2xM 19:09, 7 cze 2011 (CEST)

Tymczasowe rozwiązanie problemu infoboksów

Do czasu rozgryzienia sprawy instrukcjii "#if:" można sprawę załatwić w sposób prymitywny i dookólny, ale skuteteczny:

  1. Edytujesz wikipediowy infobox w Wikipedii, np. na stronie swojego burdnopisu, podglądasz, czy wyszedł dobrze
  2. Jeśli wszystko jest ok, to go kopiujesz i wklejasz tu: Rozwijanie szablonów
  3. Uzyskany kod wklejasz w treść artykułu u nas
  4. Gotowe - efekt można zobaczyć tu: Polska Federacja Kolei Muzealnych, Turystycznych i Lokalnych

Rozwiązanie jest sięganiem prawą ręką do lewej kieszeni, ale do czasu kiedy nie opanujemy tematu pozwala obejść problem Paweł Niemczuk 02:15, 8 cze 2011 (CEST)

Ja wiem, że de facto nie wstawiamy infoboksu, a zwyczajną tabelkę. Już wyjaśniam, dlaczego uważam to za dobre rozwiązanie tymczasowe. Otóż już wiem, dlaczego nie działają nam "#if-y": do ich działania jest potrzebny dodatek zwany "ParserExtensions", którego nie mamy zainstalowanego.

Problem z jego zainstalowaniem polega na tym, że do swojego poprawnego działania wymaga on oprogramowania MediaWiki w wersji co najmniej 1.7x, a ostatnią stabilną dostępną wersją jest 1.16.5. Dostępna jest też wersja 1.17.0 beta. Jak widać fundacja się wycwaniła i publikuje albo nienajnowsze wersje oprogramowania, albo tylko niektóre jego linie rozwojowe.

Biorąc pod uwagę to, co powiedziałeś, tzn. że "nasze" infoboksy nadają się do bezpośredniego przeniesienia na Wiki (i będą tam bez zarzutu działały), to, rzecz jasna, uważam, że dalsza praca nad nimi jest wskazana. Co więcej - niewątpliwie będzie dobrym treningiem.

Zasadniczo pokombinuję, jak by tu się dobrać do wersji 1.7 i jak się da - apgrejdnąć się do niej. Tyle słów świętych na dzisiaj :) Paweł Niemczuk 17:49, 8 cze 2011 (CEST)

Jak widzisz, problem ifów został rozwiązany. I jak bozię kocham, nie wiem, jakim cudem doszedłem do wniosku, ze 1.7<1.16. Przecież to nie jest ułamek dziesiętny! Dodatek zainstalował się bez problemu! I jeszcze jeden myk - zainstalowałem dodatek "HotCat" do szybkiego dodawania / usuwania kategorii w artykułach. Żeby go sobie włączyć wejdź do menu "Preferencje ==> Gadźety" i zaznacz "HotCat" (z resztą innych gadźetów na razie nie ma). Paweł Niemczuk 09:57, 13 cze 2011 (CEST)
No najwyraźniej dopadło mnie zaćmienie mózgu jakieś i trzymało przez ładnych kilka dni :D Paweł Niemczuk 10:07, 13 cze 2011 (CEST)

Tak na dobrą sprawę można wywalić też odwołania do zewnętrznych arkuszy stylów. Wszystkie style i tak są definiowane in-line, w definicji infoboksu, a arkuszy stylów nie mamy importowanych. Jedynym szablonem korzystającym z zewnętrznego arkusza jest "Disambig". Paweł Niemczuk 10:45, 13 cze 2011 (CEST)

Widoczność grafik

Zauważyłem jeszcze problem z widocznością grafik - gdy oznaczę grafikę jako zweryfikowaną, to przestaje się ona pokazywać w artykule... Nie mam pojęcia, z czego to wynika. I wniosek taki - grafiki oznaczamy co najwyżej jako przejrzane. Albo jeszcze lepiej - w ogóle, tak na wszelki wypadek. Paweł Niemczuk 10:45, 13 cze 2011 (CEST)

Drzewo kategorii

To, co wypisałem, to taki logiczny podział po prostu tego, co mi przyszło na myśl. Na pewno o wszystkim teraz nie pomyślimy i nie stworzymy od razu wszystkich kategorii. Trzeba stworzyć jednak jakiś zalążek żeby było do czego doczepiać albo przynajmniej wzór dla nowych gałęzi. --Ptr 00:43, 14 cze 2011 (CEST)

Oznaczanie grafik

Z przyczyn, których nie udało mi się dotąd ustalić, gdy oznaczy się plik graficzny jako zwerfyfikowany, to przestaje się on wyświetlać w artykułach. Dlatego też pliki takie oznaczamy co najwyżej jako przejrzane. Wtedy takiego problemu nie ma. Jak na razie tylko Ty i ja mamy uprawnienia weryfikatorów, dlatego problem ma pomniejsze znaczenie. Paweł Niemczuk 02:46, 14 cze 2011 (CEST)

Dodatek CategoryTree

Zainstalowałem dodatek CategoryTree, który, jak się można domyślić, wizualizuje drzewo kategorii. Przykład działania:

Wpisujesz

<categorytree>Nazwa kategorii</categorytree>

na przykład:

<categorytree>Szablony</categorytree>

Rezultat:

Pełna dokumentacja dodatku jest tutaj: http://www.mediawiki.org/wiki/Extension:CategoryTree#Installing_CategoryTree

Wygląda na to, że problem wizualizacji drzewka mamy z czapy :) Paweł Niemczuk 06:54, 17 cze 2011 (CEST)

  • Eee, to nie jest tak, że elementów kategorii się wyświetlić nie da. Da się! Trzeba tylko wpisać odpowiedni parametr (vide dokumentacja). Domyślnie, jeśli wpiszesz tylko tak, jak pokazałem w przykładzie, to wyświetlają się kategorie podrzędne, ale wchodziące w ich skład arty już nie. Ale to jest do załatwienia przez wpisanie odpowiedniego parametru przy wywołaniu rozszerzenia. Paweł Niemczuk 07:21, 17 cze 2011 (CEST)

Help

Rzuć proszę okiem na helpa. Zacząłem wpisywać tam jakieś podstawowe info nt. formatowania tekstu. Czy jest to zrozumiałe? Wdzięczny będę za uwagi i ew. poprawki. W możliwie jak najkrótszym czasie postaram się dorzucić info o wstawianiu grafik i licencjach do nich. Paweł Niemczuk 08:57, 17 cze 2011 (CEST)

przebieg służby

Coś tu jeszcze nie hasa bo powinien zniknąć nagłowek "zmiany szerokosci toru"... uzależnione to miało być od wpisania bądź nie roku pierwszego przekucia, który to słuzyć miał tylko do teg celu... Podobna sytuacja jest też przy oznaczeniach. Ptr 13:11, 22 cze 2011 (CEST)

Wls vs 2Wls

Jak widzisz, to nie mój art. Zasadniczo też myślałem o tym, żeby zasugerować integrację w/w lokomotyw. Ewentualnie wstaw szablon. Nazywa się bodaj "Integruj". Paweł Niemczuk 23:38, 22 cze 2011 (CEST)

IPwandale

Jak na razie był jeden wandal i to mało szkodliwy. Myślę, że nie ma co wykonywać nerwowych ruchów. Jeśli podobne wydarzenia by się powtarzały, to wtedy się zastanowimy. A i tak myślę, że ewentualnie na początek, jeśli będzie taka konieczność, zabezpieczy się stronę główną i jej elementy. Jeśli to nie pomoże albo nasilenie wandalizmów byłoby duże, to wtedy będzie można pomyśleć o proponowanym przez Ciebie drastycznym rozwiązaniu :) Paweł Niemczuk 06:17, 16 lip 2011 (CEST)

Witam

My się znamy z pl.wikipedii, działam tam pod nickiem odwrotnym niż tutaj ;) Chciałem zapytać jak tu się ogólnie rzecz biorąc edytuje, bo widzę, że praktycznie tak samo jak w wiki, tylko chodzi mi o to czy są jakieś subtelne różnice, a jeśli tak to jakie? No i dwie kwestie techniczne, które udało mi się zauważyć: nie można dodać artykułu do obserwowanych tak jak w wikipedii, a jedynie podczas edycji jest opcja "obserwowane"; druga sprawa to taka, że nie wyświetla się odnośnik do Twojej dyskusji u mnie w dyskusji i trzeba ręcznie przechodzić do Ciebie. Poza tym czy istnieje tu coś takiego jak redaktor/administrator, bo widzę "brak wersji przejrzanej"? Od razu powiem, że w kwestiach technicznych jestem dość cienki i przybyłem tu by pisać nowe/poprawiać stare hasła. Postaram się też zwerbować więcej osób, przede wszystkim znajomych z YouTube, bo mam ich tam sporo (maniaków kolejowych). Pozdrawiam, Lucyfer 11:55, 22 lip 2011 (CEST)

Urlop

Czesc, wyjechalem na urlop na Wyspy Brytyjskie, potem bede sie udzielal na obozie obozie mlodziezowym Fedecraila organizaowanym w tym roku przez Polska Federacje Kolei itd. na Zulawach. W tym czasie raczej rzadko bede tu zagladal - mam wiec do Ciebie prosbe o wzmozona uwage - przez jakis czas ekipa czuwajaca nad interesem bedzie chwilowo szczuplejsza. Paweł Niemczuk 10:35, 24 lip 2011 (CEST)

Pliki SVG

Myślę, że przydałaby się możliwość przesyłania również plików SVG. Wrzucanie mapek czy schematów jako rastra mija się z celem. Ikonki przebiegu linii na Wikipedii też są zresztą w tym formacie.2xM 13:54, 25 lip 2011 (CEST)

IP wandale

Zajrzę do dokumentacji i sprawdzę, jak ograniczyć możliwość edycji tak, aby była możliwa tylko dla zarejestrowanych userów. Jakoś się to da zrobić, ale za cholerę nie pamiętam jak, heh... Paweł Niemczuk 03:43, 9 paź 2011 (CEST)

Przedpiaście a budowa dzidy

Wiem, że to głupie, ale nie mogłem się powstrzymać :D Z czego składa się dzida? Otóż dzida składa się z: przeddzidzia, zadzidzia i śróddzidzia. Wnikając bardziej szczegółowo, to dzida składa się z: przeddzidzia przeddzidzia, śróddzidzia przeddzidzia, zadzidzia przeddzidzia, przeddzidizia śróddzidzia, śróddzidzia śróddzidzia, zadzidzia śróddzidzia, zadzidzia śróddzidzia, przeddzidzia zadzidzia, śróddzidzia zadzidzia oraz zadzidzia zadzidzia... Jak się (najprawdzopodobniej) domyślasz - wyszczegółowienie to można dodatkowo uszczegółówić :D Paweł Niemczuk 06:23, 15 gru 2011 (CET)


Mam podobne zdanie. Nie rozdrabniajmy się na hasła o nazwie np "górna środkowa śruba mocująca pokrywę łożyska prawego drugiej osi pierwszego wózka". Oczywiście trochę przerysowałem, ale chyba wiadomo o co chodzi...--Ptr 14:20, 21 gru 2011 (CET)

Kategoria "Słownik"

Myślę, że sensowne by było utworzenie osobnej, znajdującej się poza ogólną hierarchią, kategorii "Słownik" (albo jakoś podobnie), w której umieszczalibyśmy hasła zawierające obcojęzyczne określenia danej części albo elementu. Co Pan na to? Paweł Niemczuk 20:11, 20 gru 2011 (CET)

  • No ale mi nie chodzi o osobną przestrzeń nazw. Rzeczywiście, teraz po namyśle, uważam, że to byłby chyba przerost formy nad treścią. Chodzi mi o osobną kategorię "Słownik". Po prostu zaglądając do kategorii "Słownik" użytkownik mógłby po prostu łatwo zidentyfikować słowa / terminy mające swoje tłumaczenia. Dla ewentualnego poszukującego obcojęzyczne zwroty byłoby to po prostu uzupełnieniem możliwości wyszukiwarki. Paweł Niemczuk 21:57, 20 gru 2011 (CET)

Jacku, a jak byś tak dodawał te tłumaczenia do już istniejących artykułów posiadających już opis wyjaśniający co dane pojęcie znaczy? Albo ewentualnie przy tworzeniu takiego hasła najpierw napisał krótkie jego wyjaśnienie, a pod tym te tłumaczenia? Teraz jest tak, że mamy hasła, z których tak naprawdę niewiele da się dowiedzieć - po przeczytaniu nadal nie wiadomo co to pojecie oznacza... Ptr 14:26, 2 sty 2012 (CET)

Spam-boty i ich konta

Uważam, że jesli ich ilość będzie sie utrzymywać na obecnym poziomie, to nie ma co kombinować. Jeśli wzrośnie, to będziemy się martwić. Na wszelki wypadek poszukam i zainstaluje dodatek pozwalający wprowadzić weryfikację / aktywację kont. Paweł Niemczuk 23:55, 27 gru 2011 (CET)

Odwołania do stron kategorii

Yo, oświeciło mnie właśnie, jak odwoływać się do stron kategorii bez używania całego url-a. Otóż robi się to tak:

[[:Kategoria:Prawo kolejowe|Spis artykułów z kategorii ''Prawo kolejowe'']]


Efekt będzie następujący: Spis artykułów z kategorii Prawo kolejowe


Podsumowując: stawiamy dwukropek przed słowem "Kategoria", a dalej robimy tak, jak byśmy tworzyli odwołanie do zwyczajnego hasła. Paweł Niemczuk 04:17, 6 sty 2012 (CET)

Strona główna

Właśnie doczytałem Twoją wiadomość sprzed, bagatela, 3 tygodni, czy coś. Jeśli masz jakieś pomysły, co by tam wrzucić do Czywiesza, Artykułu na dziś, czy Promowanego artykułu, to działaj. Paweł Niemczuk 10:11, 6 sty 2012 (CET)

No tak, w sumie dla mnie to oczywistość, bo sam sklejałem szablon strony głównej z kilku szablonów pozbieranych w necie (głównie z szablonu głównej Nonsensopedii). Ale, w gruncie rzeczy, to nie jest takie oczywiste, hehe. I może dlatego nie mieliśmy chyba ani jednego wandalizmu na głównej (choć niezabezpieczona) bo wandale - baranki nie wiedziały, jak się do sprawy zabrać, hehe. Paweł Niemczuk 09:12, 9 sty 2012 (CET)

TH1

Yo, rzuć proszę okiem na art. TH1 - w kodzie (oznaczone jako komentarz, zatem niewidoczne w treści artykułu) jest to, o czym Ci mówiłem przez telefon. Przetłumacz to proszę należycie i usuń znaki komentarza. Senkju from e mołntajn. Paweł Niemczuk 17:01, 29 sty 2012 (CET)

Strona użytkownika / babelki

Chciałem nieśmiało zachęcić do dopieszczenia stron użytkownika - napisanie tego i owego, wstawienie babelków. Myślę, że będzie przydatne, a dwa - na pewno będzie efektowniejsze niż sam tylko goły tekst. Pozdr. Paweł Niemczuk 17:03, 29 sty 2012 (CET)

Celowo nie importowałem userboksów specjalności - sądzę, że te wikipediowe niekoniecznie są adekwatne. Myślę, że moglibyśmy pomyśleć o swoich. W końcu wiadomo, że wszyscy tutaj znamy terminologię kolejową, hehe. Przydałyby się jakieś takie bardziej specjalistyczne - np. że dany user specjalizuje się w historii kolei, inny w urządzeniach srk, a inny w kolejowym prawodawstwie. To, oczywiście, nie jest żadnym priorytetem. Zwłaszcza, że jest nas aż trzech, hihi. Aaa, jeśli chodzi o Twoje babelki, to ukryłem odwołania do nieistniejących szablonów żeby nie straszyły czerwonymi linkami. Pozdrawiam. Paweł Niemczuk 13:02, 31 sty 2012 (CET)

Hasła en... cośtam

Się pan szanowny nie martwi. Dodaję. Z czasem. Jestem filozofem, mi się nie spieszy ;p

A może inaczej - nie ma w obecnym drzewie kategorii odpowiedniej (pardon) kategorii. Po prostu zastanawiam się, czy istnieje odpowiednia. A jeśli nie, to jak nazwać tę nową, żeby było dobrze. Fakt - do haseł encyklopedycznych mógłbym dodać od razu, nad resztą myśleć później... Mea culpa! Kategoryzuj Pan zatem, jeśli masz Pan koncepcję i wenę! Paweł Niemczuk 02:48, 6 lut 2012 (CET)

Usuwanie i integrowanie użytkowników

Cześć. W Dziale technicznym zamieściłem informacje na temat rozszerzenia umożliwiającego integrowanie oraz usuwanie użytkowników. Pozdrawiam Paweł Niemczuk (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|) 16:52, 12 lut 2012 (CET)

testowe

może teraz podpis będzie poprawny? Jacek Fink-Finowicki (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|) 01:11, 11 mar 2012 (CET) Bangla, że aż miło :)

ad. 411D

Witam. Mam problem z infoboxem w tym artykule. Wydaje mi się że zrobiłem wszystko dobrze. Dotąd nie było problemów a tu taki numer. Jak możesz to zerknij na to i popraw. Z góry dziękuję i pozdrawiam.Skubihenio 16:52, 11 mar 2012 (CET)

Infoboks "wagon"

Rzuć proszę okiem na projekt infoboksu wagonu. Czy coś dodać, ująć? I gdyby udało Ci się ustalić, dlaczego wyskakują mi jakieś śmieci w postaci fragmentu kodu - ja najwyraźniej już dostałem oczopląsu. Projekt znajduje się tutaj. Pozdrawiam Paweł Niemczuk (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|) 15:07, 24 mar 2012 (CET)

Bot

Zabrałem swojemu botowi flagę bota - sensu to to nie ma przy dodawaniu artykułów. Wiekszość z nas orientuje się w tym, co dzieje się w serwisie przeglądając ostatnie zmiany. A zmian wprowadzonych przez bota w ostatnich zmianach zasadniczo nie widać. Dodam 120 artów, a i tak nikt tego nie zauwazy, hehe. Jak się okazuje oprogramowanie flagi bota nie wymaga. Wyświetla tylko po uruchomieniu bota ostrzeżenie, że nie ma flagi i może zostać zablokowany. Podsumowując - uważam, że przynajmniej podczas dodawania artykułów boty powinny działać bez flagi żeby ich edycje były widoczne. Co innego jeśli będziemy robić porządki typu zmiany w kategoriach, czy inne masowe korekty - wtedy te edycje nie są szczególnie ważne i można je ukryć. Amen. Paweł Niemczuk (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|) 04:28, 3 kwi 2012 (CEST)

WikiKonferencja

Narazie nie widzę tam żadnych informacji na temat WikiKonferencji, więc trudno mi się wypowiedzieć... ;-) Ptr 16:53, 29 maj 2012 (CEST)

Mnie i tak w tym tygodniu nie ma w Warszawie, więc nie bardzo jest jak się spotkać - chyba że w przyszłym tygodniu dopiero (jeśli nie będzie za późno oczywiście). Numeru do Pawła też nie mam. Ptr 18:01, 29 maj 2012 (CEST)

Oznaczenia taboru

Elo. Mam tylko instrukcję WM-11 i nic poza tym. Paweł Niemczuk (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|) 13:50, 15 cze 2012 (CEST)

Wagony

Cześć, nic nie stoi na przeszkodzie żeby uporządkować nazewnictwo. Ewentualne nazwy potoczne mogą przekierowywać do właściwego artykułu. Pozdrawiam Kaczor 16:46, 7 lut 2013 (CET)

Oznaczenia taboru

Może zamiast masowo usuwać linki wewnętrzne do serii taboru, zostawić je na swoim miejscu i utworzyć właściwe przekierowania? Raz - mniej roboty. Dwa - w późniejszym okresie każdorazowe wpisywanie odwołania w postaci [[Oznaczenia taboru PKP (MW-11)|Lyd1]] będzie po prostu upierdliwe, a dla użytkowników mniej obeznanych w przyjętych przez nas regułach - trudne do wykonania. Paweł Niemczuk (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|) 00:57, 26 lut 2013 (CET)

No ale w tym momencie link do strony przekierowującej ma sens i uzasadnienie. A nie jest pozostałością po przeniesieniu strony czy też efektem niechlujstwa edytora. Po prostu ułatwia sprawę, oszczędza konieczności starannego przeklepywania dość długaśnego i zawiłego tytułu artykułu. Przecież drobny błąd w postaci braku spacji czy myślnika spowoduje, ze link wewnętrzny nie będzie działał. A w nazwie artu o oznaczeniach okazji do błędu masz mnóstwo: spacje, nawiasy, myślnik, duże i małe litery no i jeszcze hasz w części odsyłającej do konkretnej sekcji. Uważam, że możemy tego oszczędzić i sobie, i innym użytkownikom właśnie przez utworzenie sensownych i uzasadnionych stron przekierowujących. Paweł Niemczuk (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|) 00:57, 26 lut 2013 (CET)

Wersje zweryfikowane

Yo, man. Zanim oznaczysz wersję jako zweryfikowaną, to najpierw oznacz ją jako przejrzaną. Jeśli oznaczysz od razu jako zweryfikowaną, to się jakiś babol robi i strona, choć zweryfikowana (czyli teoretycznie o wyższym statusie niż przejrzana), wizi na OZ-tach jako strona do przejrzenia. I, co zabawniejsze, wersja zweryfikowana, a nieprzejrzana nie jest wyświetlana jako domyślna. Thank you from a mountain :D Paweł Niemczuk (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|) 22:56, 2 mar 2013 (CET)

1MW

Jacek, chyba tworzysz duplikat - zobacz tu: 1Mw Ptr 16:02, 8 mar 2013 (CET)

rediry

Na wstępie dzięki za miłe przywitanie i mam nadzieję że się tutaj na coś przydam ;) Co do przekierowań masz rację, temat nie jest jeszcze wyczerpany ale puki co nie mamy nic lepszego, moim zdaniem lepiej żeby przekładnia mechaniczna kierowała do przekładnia gdzie jest krótka wzmianka o przekładni mechanicznej niż nie przekierowała nigdzie (lepiej trochę info niż nic) a z czasem jak temat o poszczególnych typach przekładni się rozwinie na tyle że będzie można je oddzielić do osobnych artów to w tych przekierowaniach zrobi się te arty i tylko link do przekładni w sekcji 'zobacz też' Sarna 07:47, 19 sie 2013 (CEST)

Sygnalizator próby hamulca

Dzięki. Na forum MaSzyny, może nie zostałem jakoś ostro "zjechany", ale krytyka i niezadowolenie było. Dlatego właśnie chciałbym, żeby wymiarowanie to było profesjonalne. Wedle moich informacji ten sygnalizator był już ostatnim w Polsce, a przynajmniej żaden inny nie jest znany. Dlatego właśnie te informacje są bardzo cenne. Cordylus 11:54, 28 wrz 2013 (CEST)

Rudy

Pisałem już w tej sprawie do Pawła Niemczuka, ale chyba nie ma ostatnio czasu albo po prostu nie zauważył. Strona o rudach wyrzuca jakiś wyjątek, jakbyś mógł to zerknij na to bo ja nie mam uprawnień ani umiejętności żeby coś z tym zrobić Dzięki :) Sarna (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|) 12:53, 6 kwi 2014 (CEST)

Prędkość

W wipedyjnym brudnopisie coś tam zacząłem pisać na ten temat. Nie mam ni cholery koncepcji na wstęp. Omawialiśmy sprawę, ale i tak mi się nie klei. Weź coś napisz, ja się zajmę definicjami. I jeszcze jedno - staram się pisać po ludzku, tak żeby to było zrozumiałe. Ale czy aby nie jest to, że tak powiem, napisane zbyt "niefachowo"? Pozdr. Paweł Niemczuk (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|) 03:49, 22 maj 2014 (UTC)

WOT

Yo, man! Zasadniczo pomysł z artykułami o taryfie, wykazie odległości taryfowych, ostrzeżeń stałych itp. to dobry pomysł. Rzecz w tym, że nie mam żadnych źródeł na ten temat. A z czapy pisać nie będę, bo jeszcze albo jakieś herezje popisze, albo jakieś istotne elementy zagadnienia pominę. No chyba, że masz źródełka, które byłbyś uprzejmy podrzucić. No to wtedy proszę bardzo! Pozdr. Paweł Niemczuk (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|) 21:14, 21 lip 2014 (UTC)

Ogv

Czesc. Obsluga plikow ogv nie jest jeszcze w pelni zaimplementowana. Aby w pelni dzialaly musze jeszcze doinstalowac stosowne oprogramowanie na serwerze. Nie robilem tego do tej pory bo nie bylo takiej potrzeby. A teraz jest no i mam motywacje :) Sadze, ze zajme sie tym we srode. Mam dzien wolny i powienienem znalezc pare chwil na podlubanie. No i jeszcze przy okazji naprawie Assire (nasze kotkowe Captcha) bo sie zepsula i obecnie nie da sie zarejestrowac. W najblizszym czasie zabiore sie za kolejna aktualizacje oprogramowania. Sadze, ze przy okazji pokusze sie w koncu o zainstalowanie Semantica. Postawie tez kolejna wiki, tym razem bedzie o zegludze srodladowej. Mam ambicje, zeby zrobic to na zasadzie farmy Wiki, czyli dwie wiki, tzn. enkol i rzeglugowa dzialajaca na jednym oprogramowaniu ze wspolna baza danych uzytkownikow. Co prawda instalacja jest duzo badziej skomplikowana niz postawienie kolejnej wiki stand alone, ale pozniejsze utrzymanie jest duzo prostsze. Chocby aktualizacje robisz tylko raz, a nie dwa. Ale to sie zobaczy. W pierwszej kolejnosci doinstalowanie sterownikow do ogv i naprawa Assiry, pozniej reszta. Masz jeszcze jakies pomysly, co mogloby sie nam przydac, jak wzbogacic serwis? Pozdrawiam Pawel (nie dziala mi tylda na tym komputerze, stad brak nalezytego podpisu).

Biblioteka

Yo, man. Prosba niewielka. Dodaj prosze kilka ksiazek do stron Biblioteki korzystajac z formularza, do ktorego podrzucami Ci nizej link. Potrzebuje garsci danych do testowania roznych rozwiazan, budowania kwerend i tak dalej. Sam w Londku mam tylko kilka ksiazek, za malo to, zeby stworzyc sobie odpowiednia probke danych. A z palca tytulow i pozostalych danych wysysac nie chce.

Form:Książka1 - link do formularza

No i wybacz brak plznakow. W brytyjskiej biliotece nie maja ich na skladzie... Pozdrawiam --Paweł Niemczuk (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|) 17:34, 12 gru 2014 (UTC)

No to po kolei:
  • ad 1: jak wspomniałem Ci przez telefon - wizualne aspekty formularzy i szablonów to sprawa na później. Teraz staram się opanować kwesstię ich tworzenia, składnię zapytań, parametry pól i tak dalej. Jak to opanuję, to postaram się o to, żeby ładnie wyglądały
  • ad 2: a czy rodzaj okładki (twarda, miękka, z obwolutą, czy bez) ma jakieś istotne znaczenie? Zasadniczo w opisie fizycznym książki nie ma informacji o tym, jest ewentualnie o obwolucie, ale i też nie zawsze
  • ad 3: formę opisu fizycznego wziąłem z polskiej normy regulującej sprawę. A dla ułatwienia sobie życia po prostu kopiuję go z katalogu Biblioteki Narodowej albo Biblioteki Śląskiej. Ewentualne dalsze uwagi można zawrzeć w ostatnim polu, które, z założenia, przeznaczone jest na cokolwiek
  • ad 4: Pole "seria" się doda. Celna uwaga. Sprawdzę jeszcze, jak sprawę reguluje norma.
  • ad 5: tom jest zawarty w tytule. Ewentualnie można dodać pole, problemu nie ma.
  • ad 6: a na co kraj wydania? Moim zdaniem nie wnosi to niczego istotnego. Miasto wystarcza. Każdy cywilizowany człowiek powinien wiedzieć gdzie dane miasto się znajduje. Poza tym w katalogach bibliotecznych tej informacji nie ma
  • ad 7: koncepcja moja była taka, żeby to było rozwijane menu albo pole typu "combo". Ale coś nie wyszło. W każdym razie zamierzam osiągnąć to, o czym piszesz. No i żeby domyślnie odsyłało do przestrzeni nazw "User", a nie do głównej. Daj mi chwilę, uczę się :)
  • ad ostatnie, nienumerowane: każda książka jest osobną stroną, dlatego musi mieć odrębny tytuł, np. typu "Koleje (1959)" albo "Koleje (WKiŁ)". A tytuł właściwy powinien się znajdować w polu "Tytuł". W przypdku nazw stron, co oczywiste, wartości nie mogą się powtarzać (nie mogą istnieć w jednej przestrzeni nazw dwie strony o tej samej nazwie), zaś wartości w polu "tytuł" różnych książek unikatowe być nie muszą. A książki o tym samym tytule odróżnimy właśnie, jak sam zauważyłeś, po wydawcy, roku i miejscu wydania, a przede wszystkim - po autorze / redaktorze. A nowsze - po ISBN. Nic na to nie poradzimy, że autorzy niekoniecznie są kreatywni przy wymyślaniu tytułów.
  • no i na koniec - dzięki za dorzucenie paszy do korytka. Mam teraz czym karmić oprogramowanie :) 3maj się, najlepszego! Paweł Niemczuk (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|) 03:28, 13 gru 2014 (UTC)

Licencja dla wzorów matematycznych

Cześć. Moim zdaniem licencją właściwą dla wzorów będzie PD-trivia. Nie są one przejawem działalności twórczej o indywidualnym charakterze. Zatem nie wchodzi tu w rachubę ani CC, ani PD-symbol. Pozdrawiam! Paweł Niemczuk (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|) 02:36, 9 wrz 2015 (UTC)

Yo! Drobiłem brakujący szablon "PD-text". Dorobienie go było bardzo proste - przenoszenie bezpośrednio z Commons jest, faktycznie, bardzo trudna, bo tam szablony są niezwykle skomplikowane - a to dalego, że uwzględniając pierdyliard wersji językowych. A nasz nie musi. Prosta grafika i odrobina tekstu. Po prostu skopiowałem "PD-trivial" i zmieniłem tekst. Gotowe :) A jeśli chodzi o PD-trivial, to po prostu nazywa się "PD-trivial", a nie, jak napisałem, "PD-trivia". Pozdr! Paweł Niemczuk (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|) 01:56, 11 wrz 2015 (UTC)