Enkol:Informacje prawne

Z Enkol
Wersja z dnia 05:34, 2 mar 2018 autorstwa Paweł Niemczuk (dyskusja | edycje) (added Category:Regulaminy using HotCat)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Do kogo należy serwis Enkol?

Internetowa Encyklopedia Kolejnictwa Enkol.pl (zwana dalej serwisem) powstała z inicjatywy nieformalnej grupy pasjonatów kolejnictwa i nie reprezentuje poglądów ani interesów żadnej firmy, organizacji, instytucji czy osoby prywatnej.

Serwer, na którym znajduje się serwis jest opłacany przez osoby prywatne z ich prywatnych środków.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu jest co do zasady wolna (chyba, że w treści artykułu lub w opisie pliku wyraźnie oznaczono zastrzeżenia dotyczące praw autorskich), co oznacza nie tylko, że jest bezpłatna, lecz także, że jej treść może być dowolnie kopiowana i modyfikowana przez każdego. Serwis Enkol.pl działa w oparciu o oprogramowanie MediaWiki, co oznacza, że każdy, kto ma dostęp do Internetu, może go edytować, dodając do niego nowe treści lub korygując błędy w starych poprzez proste kliknięcie na zakładkę "edytuj" i pisanie w sposób przypominający działanie prostego edytora tekstu.

Treść serwisu (o ile wyraźnie nie zaznaczono) jest co do zasady udostępniana w oparciu o licencję CC-BY-SA 3.0. Udziela się zezwolenia do kopiowania, rozpowszechniania lub modyfikacji treści artykułów zamieszonych w serwisie Enkol.pl zgodnie z zasadami Licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported lub dowolnej późniejszej opublikowanej przez Creative Commons. W uzasadnionych przypadkach oraz na zasadach określonych w informacji dotyczącej warunków zamieszczania w serwisie materiałów chronionych prawem autorskim dopuszczalne jest publikowanie treści objętych wolnymi licencjami innymi niż CC-BY-SA 3.0. oraz treści nieobjętych żadną z wolnych licencji (tzn. treści objętych pełną ochroną praw autorskich). Takie treści muszą jednak być wyraźnie oznaczone, a ich dalsze rozpowszechnianie możliwe jest jedynie na warunkach określonych w zastosowanej licencji i / lub po uzyskaniu zgody ich autora.

W przypadku stwierdzenia, że w serwisie opublikowano materiały objęte ochroną praw autorskich lub, że opublikowano je w sposób niezgodny z licencją, którą są one objęte, administracja wezwie osobę, która te materiały opublikowała do dostarczenia zgody autora na ich publikację i / lub do zastosowania się do warunków określonych w licencji, którą te materiały są objęte. W przypadku niezastosowania się do wystosowanego przez administrację serwisu wezwania materiały te zostaną usunięte.

Każda osoba, która stwierdzi, że zaistniała sytuacja opisana powyżej proszona jest o zawiadomienie o tym fakcie administratorów serwisu zamieszczając stosowną informację (wraz z linkiem do stosownego materiału) na stronie Enkol:NPA lub o powiadomienie administratorów serwisu e-mailem skierowanym na adres npa (at) enkol (kropka) pl.

Odpowiedzialność za korzystanie z treści publikowanych w serwisie Enkol.pl

Serwis Enkol.pl może być edytowany przez każdego, kto ma dostęp do internetu. Z tej też przyczyny nie ma żadnej gwarancji, że publikowane w nim treści są rzetelne i prawdziwe. Dlatego też każdy, kto z nich korzysta czyni to na własną odpowiedzialność. W szczególności osoby administrujące serwisem lub serwerem, na którym on się znajduje nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za ewentualne negatywne konsekwencje wykorzystania danych zawartych w serwisie.