Enkol:Konkurs dla edytorów 2018

Z Enkol
Wersja z dnia 03:56, 26 paź 2018 autorstwa Jacek Fink-Finowicki (dyskusja | edycje) (→‎Bieżący ranking: bez tabeli rankingu)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

O co chodzi w konkursie?[edytuj]

Nie pamiętasz, gdzie był artykuł, który akurat teraz potrzebujesz? Nie masz pod ręką drukowanych spisów treści? Nic prostszego! Dołącz do twórców darmowego i ogólnodostępnego spisu treści prasy hobbystycznej i fachowej! Spis treści, oczywiście, ma też wbudowaną wyszukiwarkę. Teraz, w momencie rozpoczęcia konkursu, w katalogu mamy około 220 artykułów. Liczymy na to, że dzięki Waszemu zaangażowaniu za trzy miesiące będziemy ich mieli kilka tysięcy, a stworzone wspólnymi siłami narzędzie będzie nam w przyszłości ułatwiało życie. Dla najaktywniejszych uczestników konkursu ufundowaliśmy nagrody. Szczegóły znajdziecie nieco niżej.

Konkurs trwa od 1 marca 2018 do 31 maja 2018[1] 30 czerwca 2018

Jak wziąć w nim udział?[edytuj]

Po prostu zarejestrować się na Enkolu i zacząć dodawać wpisy do katalogu publikacji prasowych. Można dodawać wpisy o artykułach opublikowanych w następujących czasopismach:

 1. Parowozik
 2. Świat Kolei
 3. Stalowe Szlaki
 4. Koleje Małe i Duże
 5. Koleje Dawniej i Dziś
 6. Technika Transportu Szynowego

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się, jak dodać wpis do katalogu artykułów prasowych

UWAGA W zależności od dynamiki pojawiania się wpisów lista czasopism może zostać rozszerzona.

Jak zdobywać punkty?[edytuj]

To proste. Dodawaj artykuły prasowe do katalogu. Każdy dodany artykuł zostanie oceniony przez jurorów, a Ty dostaniesz punkty. Za wpis staranny i kompletny: 3 pkt. Za wpis, któremu do doskonałości co nieco brakuje, ale mimo to jest użyteczny: 1 pkt. Dodatkowo możesz dostać punkty za poprawianie wpisów już dodanych, ale wymagających uzupełnienia lub poprawy. Za każdą taką poprawkę, która uczyni wpis kompletnym i poprawnym dostaniesz 1 pkt. Pamiętaj, aby przed dodaniem nowego wpisu do katalogu sprawdzić, czy ktoś inny już go nie dodał. Ponowne dopisanie do katalogu artykułu, który już w nim jest to utrata jednego punktu! Uważaj!

Nagrody[edytuj]

Nagrody, czyli to, co lubimy!
Trzech najlepszych uczestników konkursu otrzyma od nas nagrody:

 1. Nagroda główna: prenumerata ośmiu kolejnych numerów "Stalowych Szlaków"
 2. Druga nagroda: prenumerata sześciu kolejnych numerów "Swiata Kolei"
 3. Trzecia nagroda: prenumerata czterech kolejnych numerów "Stalowych Szlaków"
 4. Oprócz trzech wymienionych wyżej nagród jurorzy mogą (wedle własnego uznania) przyznać nagrody specjalne. Będą nimi bilety na przejazd wybranymi kolejami wąskotorowymi.

Regulamin konkursu[edytuj]

Dobrze by było gdybyś przed przystąpieniem do udziału w konkursie przeczytał/a jego regulamin:

Regulamin konkursu - przeczytaj koniecznie


Bieżący ranking[edytuj]

Dane widoczne w poniższym zestawieniu aktualizują się automatycznie co około 10 minut. [2]

Widoczne w poniższym zestawieniu dane aktualizują się po około 10 minutach od ocenienia wpisu przez jurora. Jurorzy stale monitorują przebieg konkursu jednakże dokonują oceny dokonanych edycji w miarę możliwości. Zdarza się, że np. są w pracy i nie mogą ocenić nowego wpisu natychmiast. Należy zatem przyjąć, że pomiędzy dodaniem wpisu, a jego oceną, a co za tym idzie - aktualizacją rankingu, może minąć kilka godzin.

> W tym miejscu była tabela z rankingiem, która podawały stan bieżący. Ze względów archiwizacyjnych została usunięta, zaś syntetyczne wyniki znajdują się na osobnej stronie <

Na osobnej stronie zamieściliśmy wyniki konkursu

Informacje dla jurorów[edytuj]

Przypisy

 1. Decyzją organizatora, konkurs został przedłużony w zakresie II i III nagrody. Pierwszą nagrodę w terminie zdobył Piechu.
 2. Doprecyzowanie na skutek uwagi zgłoszonej przez Bohuna - jednego z uczestników konkursu