Enkol:Konkurs zimowy 2018

Z Enkol
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Konkurs Regulamin Wyniki


Konkurs zimowy 2018 - odbywający się na przełomie 2018 i 2019 roku konkurs polegający na rozwijaniu katalogu artykułów prasowych. Zasadnicze założenia są podobne do konkursu dla edytorów lecz z pewnymi zmianami odnośnie nagród, tak by każdy miał większe szanse na wygraną.


O co chodzi w konkursie?[edytuj]

Konkurs2018.jpg

Nie pamiętasz, gdzie był artykuł, który akurat teraz potrzebujesz? Nie masz pod ręką drukowanych spisów treści? Nic prostszego! Dołącz do twórców darmowego i ogólnodostępnego spisu treści prasy hobbystycznej i fachowej! Spis treści, oczywiście, ma też wbudowaną wyszukiwarkę. Teraz, w momencie rozpoczęcia konkursu, w katalogu mamy około 2000 artykułów. Liczymy na to, że dzięki Waszemu zaangażowaniu za cztery miesiące będziemy ich mieli naście lub dziesiąt tysięcy, a stworzone wspólnymi siłami narzędzie będzie nam w przyszłości ułatwiało życie. Dla najaktywniejszych uczestników konkursu ufundowaliśmy nagrody. Szczegóły znajdziecie nieco niżej.

Konkurs trwa od 1 listopada 2018 do 20 marca 2019.

Jak wziąć w nim udział?[edytuj]

Po prostu zarejestrować się na Enkolu i zacząć dodawać wpisy do katalogu publikacji prasowych. Można dodawać wpisy o artykułach opublikowanych w następujących czasopismach:

  1. Parowozik
  2. Świat Kolei
  3. Stalowe Szlaki
  4. Koleje Małe i Duże
  5. Koleje Dawniej i Dziś
  6. Technika Transportu Szynowego

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dodać wpis do katalogu artykułów prasowych, skorzystaj z przygotowanej strony pomocy.

Jak zdobywać punkty?[edytuj]

To proste. Dodawaj artykuły prasowe do katalogu. Każdy dodany artykuł zostanie oceniony przez jurorów, a Ty dostaniesz punkty. Za wpis staranny i kompletny: 3 pkt. Za wpis, któremu do doskonałości co nieco brakuje, ale mimo to jest użyteczny: 1 pkt. Dodatkowo możesz dostać punkty za poprawianie wpisów już dodanych, ale wymagających uzupełnienia lub poprawy. Za każdą taką poprawkę, która uczyni wpis kompletnym i poprawnym dostaniesz 1 pkt. Pamiętaj, aby przed dodaniem nowego wpisu do katalogu sprawdzić, czy ktoś inny już go nie dodał. Ponowne dopisanie do katalogu artykułu, który już w nim jest to utrata jednego punktu! Uważaj!

Szczegółowe zasady dotyczące udziału w konkursie, oceny edycji czy trybu przyznawania nagród opisuje Regulamin konkursu.

Informacje dla jurorów[edytuj]

Przypisy